Dybala döntött a Juventus javára a Milan ellen

A győztes gólt szerző argentin támadó Cristiano Ronaldo cseréjeként lépett pályára.
epa07986981 Juventus' Paulo Dybala (2-L) celebrates after scoring the 1-0 lead during the Italian Serie A soccer match between Juventus FC and AC Milan in Turin, Italy, 10 November 2019. EPA/ALESSANDRO DI MARCO

A címvédő Juventus a vártnál nehezebben, 1-0-ra győzte le a vendég AC Milant vasárnap este az olasz labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának zárómérkőzésén.

A torinói együttes a mérkőzés nagy részében nagyon pontatlanul futballozott, az AC Milan – különösen az első félidőben – veszélyesebben játszott, ám gólt nem tudott szerezni. A Juve pedig a Cristiano Ronaldo helyére az 55. percben becserélt Paulo Dybala 77. percben lőtt szép góljával meg tudta nyerni a találkozót, így visszavette a vezetést az Internazionalétól a tabellán.

Az AS Roma meglepetésre, simán, 2-0-ra kikapott a Parma vendégeként. A forduló előtt harmadik helyen álló fővárosi együttes második vereségét szenvedte el a szezonban.

20. Brescia 11 10-20 7
A 7. fordulóból elhalasztott Brescia-Sassuolo mérkőzést december 18-án játsszák.