A magyarjaival felálló Leipzignek nem sikerült megverni a Herthát

A Hertha BSC 2-2-es döntetlent játszott az RB Leipzig otthonában a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának szerdai játéknapján.

A 63. percben 1-1-es állásnál Marcel Halstenberg kiállítása miatt emberelőnybe kerültek a vendégek, ám öt perccel később a norvég Rune Jarstein kapus hibájának köszönhetően ismét a lipcseiek vezettek. A végeredményt Krzysztof Piatek állította be a 82. percben büntetőből.

A házigazdák kapuját ezúttal is Gulácsi Péter védte, az ugyancsak magyar válogatott Willi Orbán pedig a 79. percben lépett pályára.

A Mainz a mérkőzés nagyobb részében emberelőnyben játszott, mégis csak 1-1-es döntetlent ért el az Union Berlin vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának szerdai játéknapján.

A fővárosi együttes a 42. percben fogyatkozott meg, amikor már 1-1 volt az állás, a vendégek viszont képtelenek voltak a folytatásban újra a kapuba találni. A vendégek magyar válogatott csatára, Szalai Ádám a 82. percben csereként lépett pályára.

Bundesliga, 28. forduló:

RB Leipzig-Hertha BSC 2-2 (1-1)
FC Augsburg-SC Paderborn 0-0
Fortuna Düsseldorf-Schalke 04 2-1 (0-0)
TSG 1899 Hoffenheim-1. FC Köln 3-1 (1-0)
Union Berlin-FSV Mainz 05 1-1 (1-1)

kedden játszották:
Borussia Dortmund-Bayern München 0-1 (0-1)
Bayer 04 Leverkusen-VfL Wolfsburg 1-4 (0-1)
Eintracht Frankfurt-SC Freiburg 3-3 (1-1)

18. SC Paderborn 28 31-55 19

A 24. fordulóban elmaradt Werder Bremen-Eintracht Frankfurt találkozót jövő kedden játsszák.

Borítókép: epa08448032 Patrik Schick (C-R) of Leipzig scores the 2-1 lead during the German Bundesliga soccer match between RB Leipzig and Hertha BSC in Leipzig, Germany, 27 May 2020. EPA/ALEXANDER HASSENSTEIN / POOL ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.