×

Serie A: Sarri odaszúrt a szövetségnek, Conte reagált a kritikákra

A La Gazzetta dello Sport internetes kiadása a legérdekesebb labdarúgással kapcsolatos itáliai híreket vette górcső alá kora délutáni összefoglalójában.

EPA/LUCA ZENNARO

Mint ismeretes, a Juventus remek második félidei játékának köszönhetően győzött 3-1-re a Genoa otthonában, így megőrizte 4 pontos előnyét a Serie A tabellájának élén a Torino vendégeként a szünet után fordító és 2-1-es sikert arató Lazióval szemben. Július 4-én, szombaton Juventus-Torino városi rangadóra kerül sor az élvonal 30. fordulójában – a „zebrák” vezetőedzője, Maurizio Sarri a derbi korai kezdési időpontját kritizálta: „Épp a napokban jelent meg egy hatástanulmány arról, hogy a játékosok szervezete számára a leginkább ideális meccskezdési időpont a 21:45-ös lenne, pláne Olaszországban, a július-augusztusi rekkenő hőségben. Ehhez képest épp egy ilyen fontos mérkőzést játszunk 17:15-től – úgy látszik, egyes külföldi televíziós közvetítések igényei fontosabbak a labdarúgók egészségénél…” – fakadt ki a fekete-fehérek 61 esztendős szakvezetője, aki 2019. júniusa óta irányítja az együttest.

EPA/ELISABETTA BARACCHI

Az egyelőre képzeletbeli dobogó harmadik fokán álló Internazionale vasárnap a 84. percben még vesztésre állt a Parma otthonában – hogy aztán egyenlítsen, majd emberelőnybe kerülve meg is fordítsa a találkozót. A milánói kék-feketék szerdán a sereghajtó Brescia ellen, hazai pályán üldözhetik tovább az őket 7 ponttal megelőző (igaz, eddig eggyel több mérkőzést is játszó) Laziót – illetve szakadhatnak el a mögöttük 4 egységgel álló Atalantától. Antonio Conte vezetőedző az előző találkozót csupán a lelátóról nézhette végig, ugyanis korábban a Sassuolo elleni milánói találkozón (3-3) begyűjtötte idénybeli 5. sárga lapját – ezúttal azonban már visszatérhet a kispadra. „Mostanség bizonyára mindenki inkább félig üresnek látja az Inter poharát az utóbbi hetek történései miatt – én azonban továbbra is a munkában hiszek: ha változatlanul a saját utunkat járjuk, annak biztosan meglesz az eredménye, amit mások is elismernek majd!” – bizakodott a korábban az olasz válogatottat Eb-negyeddöntőig vezető (2016), valamint a Juventusszal 3 olasz- (2012, 2013, 2014), a Chelsea-vel pedig 1 angol bajnoki címet (2017) nyerő szakember.

MTI/EPA/ANSA/Matteo Bazzi

Noha „kiemelkedő mentális állapotban lévőnek” és „oroszlán-elszántságúnak” nevezte a vádlisérülése után visszatérő Zlatan Ibrahimovicot az AC Milan vezetőedzője, Stefano Pioli, a szakember mégis a kispadra ültetheti a veterán svéd támadót a SPAL otthonában sorra kerülő, szerdai mérkőzésen – lévén „Ibra” március 8-án, a Genoa ellen elveszített hazai bajnoki találkozón (1-2) lépett pályára legutóbb (ekkor egyébként csapata szépítő gólját is ő szerezte). Amennyiben csereként mégis lehetőséget kapna, Ibrahimovic a 31. olasz élvonalbeli együttes ellen ölthet szerelést – eredményessége esetén pedig a 29. első osztályú itáliai ellenfél kapujába találhat be.

Nápolyban tárgyal ügynöke társaságában, és már Gennaro Gattuso vezetőedzővel, valamint Aurelio De Laurentiis tulajdonossal is egyeztetett Victor Osimhen. A 21 esztendős nigériai támadó – aki a válogatottal tavaly Afrikai Nemzetek Kupája-bronzérmet szerzett, s eddig 9 találkozón 4 alkalommal volt eredményes a nemzeti csapatban – egy-egy, a német Wolfsburgban és a belga Charleroi-ban töltött idényt követően tavaly már a francia Lille-ben szerepelt, ahol gyakorlatilag fenntartotta félelmetes gólátlagát: míg Belgiumban 36 találkozón 20-szor, addig Franciaországban 27 mérkőzésen 13-szor talált be. A hírek szerint a klubok már megegyeztek egymással, így voltaképpen csak a játékoson és menedzsmentjén múlik, hogy jövőre immár Napoli-mezben láthatjuk-e őt.