×

Bejelentette első nyári igazolását a City

A Manchestre City hivatalosan is bejelentette, hogy leigazolt a Valencia szélsőjét, Ferran Torrest.

A 20 éves játékos, akit az előző szezon elején még kölcsön akart adni spanyol klubja, öt éves szerződést írt alá a Premier League második helyezettjéhez. Sajtóinformációk szerint 23 millió euró lehetett az ára.

Torres fiatal kora ellenére közel százszor lépett pályára a Valencia színeiben, az elmúlt szezonban 44-szer, és hatszor volt eredményes. 2019-ben Spanyol Kupa-győzelmet ünnepelhetett.

A felnőtt válogatottban még nem mutatkozott be, de korosztályos szinten részese volt U17-es és U19-es Európa-bajnoki címnek is, mi több utóbbi döntőjében tavaly épp Torres két gólja döntött a Portugália elleni fináléban.

A City honlapján örömét fejezte ki, hogy a világ legtámadószelleműbb csapatánál folytathatja pályafutását.

Az új szerzemény természetesen még nem játszhat a Bajnokok Ligája augusztusi végjátékában, melyben a manchesteriek akkor juthatnak be a lisszaboni nyolcas döntőben, ha pénteken élnek a Real Madrid ellen idegenben kiharcolt 2-1-es előnyükkel.

A Manchester City – Real Madrid BL-nyolcaddöntő visszavágóját pénteken élőben közvetítjük az M4 Sporton és az m4psort.hu-n.