×

A Tottenham parádézott, a Milan tizenegyesekkel jutott az EL-csoportkörbe

Az angol Tottenham Hotspur hazai pályán az izraeli Makkabi Haifa 7-2-es legyőzésével, míg az olasz AC Milan a portugál Rio Ave vendégeként drámai körülmények között, 11-esekkel jutott csoportkörbe a labdarúgó Európa-ligában csütörtök este a selejtező utolsó, negyedik fordulójából.

Harry Kane EPA/Clive Rose / POOL
A José Mourinho által irányított angol Tottenham Hotspur a triplázó Harry Kane vezérletével 7-2-re verte az izraeli Maccabi Haifát.

Az olasz AC Milan óriási izgalmak közepette búcsúztatta a Rio Ave csapatát. Kilencven perc után 1-1 volt az állás, így következhetett a hosszabbítás, ahogy a portugál kis csapat szerezte meg a vezetést, de Calhanoglu a 122. percben büntetővel egyenlített. A tizenegyespárbaj végül a tizenkettedik körben dőlt el a milánói piros-feketék javára.

A román CFR Cluj főtáblára jutott az Európa-ligában, mivel a selejtező utolsó, negyedik körében 3-1-re legyőzte csütörtökön a finn Kuopio PS csapatát a kolozsvári mérkőzésen.

A spanyol Granada, a holland PSV Eindhoven és a horvát Dinamo Zagreb is bejutott a csoportkörbe.

A Granada a korábban a Budapest Honvédot búcsúztató svéd Malmö vendégeként győzött 3-1-re, míg a PSV a norvég Rosenborg otthonában diadalmaskodott 2-0-ra.

A Dinamo Zagreb, amelyet a Bajnokok Ligája-selejtezőjéből a Ferencváros ejtett ki, hazai pályán aratott 3-1-es sikert az észt Flora Tallinn felett.

A horvát Rijeka az FC Köbenhavn vendégeként aratott 1-0-s sikerrel, míg az azeri Qarabag a Legia Warszawa otthonában elért 3-0-s győzelemmel jutott csoportkörbe.

A skót Celtic Glasgow, melyet a Bajnokok Ligája-selejtezőből a Ferencváros ejtett ki, Szarajevóban harcolta ki a főtáblára kerülést, a bolgár Ludogorec pedig a fehérorosz Dinamo Breszt vendégeként nyert 2-0-ra, és jutott tovább.

Kialakult a labdarúgó Európa-liga 48 csapatos főtáblájának mezőnye, amelyben az elmúlt két idénnyel ellentétben ezúttal nem lesz magyar együttes.

Magyar játékosként Lang Ádám és az őt foglalkoztató ciprusi Omonia lesz érdekelt.

A pénteken 13 órától sorra kerülő sorsoláson azonos országbeli csapatok nem kerülhetnek ugyanabba csoportba.

Az Európa-liga főtáblájának 48 csapatos mezőnye:

1. kalap:
Arsenal (angol), Tottenham Hotspur (angol), AS Roma (olasz), SSC Napoli (olasz), Benfica (portugál), Bayer Leverkusen (német), Villarreal (spanyol), CSZKA Moszkva (orosz), Braga (portugál), Gent (belga), PSV Eindhoven (holland), Celtic Glasgow (skót)

2. kalap:
Dinamo Zagreb (horvát), Sparta Praha (cseh), Slavia Praha (cseh), Ludogorec (bolgár), Young Boys (svájci), Crvena zvezda (szerb), Rapid Wien (osztrák), Leicester City (angol), Qarabag (azeri), PAOK (görög), Standard Liege (belga), Real Sociedad (spanyol)

3. kalap:
Granada (spanyol), AC Milan (olasz), AZ Alkmaar (holland), Feyenoord (holland), AEK Athén (görög), Makkabi Tel-Aviv (izraeli), Glasgow Rangers (skót), Molde (norvég), Hoffenheim (német), LASK Linz (osztrák), Hapoel Beer Sheva (izraeli), CFR Cluj (román)

4. kalap:
Zorja Luhanszk (ukrán), Lille (francia), Nice (francia), Rijeka (horvát), Dundalk (ír), Slovan Liberec (cseh), Antwerp (belga), Lech Poznan (lengyel), Sivasspor (török), Wolfsberger (osztrák), Omonia (ciprusi), CSZKA Szófia (bolgár)

Európa-liga, selejtező, 4. (utolsó) forduló:
Basel (svájci)-CSZKA Szófia (bolgár) 1-3 (0-0)
Dundalk (ír)-Klaksvik (feröeri) 3-1 (1-0)
Young Boys (svájci)-Tirana (albán) 3-0 (1-0)
AEK Athén (görög)-VfL Wolfsburg (német) 2-1 (0-1)
Glasgow Rangers (skót)-Galatasaray (török) 2-1 (0-0)
Rio Ave (portugál)-AC Milan (olasz) 2-2 (0-0, 1-1, 2-1) - 11-esekkel: 8-9
Sporting Lisboa (portugál)-LASK Linz (osztrák) 1-4 (1-1)
Tottenham Hotspur (angol)-Makkabi Haifa (izraeli) 7-2 (4-1)
Standard Liege (belga)-MOL Fehérvár FC 3-1 (0-1)
Hapoel Beer Sheva (izraeli)-Plzen (cseh) 1-0 (1-0)
Dinamo Breszt (fehérorosz)-Ludogorec (bolgár) 0-2 (0-0)
FC Köbenhavn (dán)-Rijeka (horvát) 0-1 (0-1)
Legia Warszawa (lengyel)-Qarabag (azeri) 0-3 (0-0)
Sarajevo (bosnyák)-Celtic Glasgow (skót) 0-1 (0-0)
Ararat Armenia (örmény)-Crvena zvezda (szerb) 1-2 (0-1)
Charleroi (belga)-Lech Poznan (lengyel) 1-2 (0-2)
Dinamo Zagreb (horvát)-Flora (észt) 3-1 (2-0)
Liberec (cseh)-APOEL (ciprusi) 1-0 (0-0)
Malmö (svéd)-Granada (spanyol) 1-3 (1-1)
Rosenborg (norvég)-PSV Eindhoven (holland) 0-2 (0-1)
CFR Cluj (román)-Kuopio PS (finn) 3-1 (2-0)