A triplázó Neymar megelőzte Ronaldót; Argentína hátrányból fordított

A brazil és az argentin labdarúgó-válogatott is vendégként nyert a dél-amerikai világbajnoki selejtező második fordulójában.

A brazilok Limában 1-1-es első félidőt követően 4-2-re legyőzték a perui együttest. A hazai csapat kétszer szerzett vezetést, a hajrában viszont két játékosa is piros lapot kapott, egyikük pályán kívüli sportszerűtlenségért.

A keddi játéknapon a vendégcsapat klasszisa, Neymar háromszor volt eredményes – kétszer büntetőből -, ezzel a brazil válogatottban már 64 találatnál jár, és a második helyre került Ronaldo (62) elé a ranglistán, melyet Pelé (77) vezet.

Argentína – a gólt és gólpasszt jegyző Lautaro Martínez főszereplésével – Bolíviában fordított, és nyert 2-1-re. Ecuador pedig hazai pályán úgy kerekedett 4-2-re Uruguay fölé, hogy már négygólos előnyben volt, a hajrában Luis Suárez büntetőkből csökkentette a különbséget.

Kolumbia Falcao 91. percben szerzett góljával mentette döntetlenre a Chile elleni idegenbeli mérkőzését, Paraguay pedig három ponttal távozott Venezuelából.

Dél-Amerikából négy csapat biztosan kijut a 2022. november 21. és december 18. között Katarban megrendezésre kerülő világbajnokságra, míg az ötödik interkontinentális pótselejtezőt vív.

Dél-amerikai vb-selejtező, 2. forduló:
Peru-Brazília 2-4 (1-1)
Bolívia-Argentína 1-2 (1-1)
Ecuador-Uruguay 4-2 (2-0)
Venezuela-Paraguay 0-1 (0-0)
Chile-Kolumbia 2-2 (2-1)

Az állás: 1. Brazília 6 pont (9-2), 2. Argentína 6 (3-1), 3. Kolumbia 4 (5-2), 4. Paraguay 4 (3-2), 5. Ecuador 3 (4-3), 6. Uruguay 3 (4-5), 7. Chile 1 (3-4), 8. Peru 1 (4-6), 9. Venezuela 0 (0-4), 10. Bolívia 0 (1-7)