Nem előzött a Leipzig: Gulácsiék kikaptak a Dortmundtól

A Borussia Dortmund 3-1-re nyert az RB Leipzig vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának rangadóján, szombaton.

Az előző idényben harmadik lipcsei együttes és a második dortmundiak találkozóján a gól nélküli első félidőt követően a vendégek háromszor is betaláltak, a házigazdának csak a szépítésre futotta erejéből a hajrában.

A korábbi tervek szerint ezen a találkozón mutatkozhatott volna be a lipcseieknél Szoboszlai Dominik, de a Salzburgtól a téli átigazolási idényben szerződtetett magyar válogatott középpályás sérülés miatt vélhetően még hetekig harcképtelen lesz. A magyar színeket a hazaiaknál így továbbra is Gulácsi Péter és Willi Orbán képviselte, mindketten végigjátszották a találkozót.

Bundesliga, 15. forduló:
RB Leipzig-Borussia Dortmund 1-3 (0-0)
FC Schalke 04-Hoffenheim 4-0 (1-0)
SC Freiburg-1. FC Köln 5-0 (2-0)
Bayer Leverkusen-Werder Bremen 1-1 (0-0)
FSV Mainz 05-Eintracht Frankfurt 0-2 (0-1)
Union Berlin-VfL Wolfsburg 2-2 (1-1)

vasárnap játsszák:
Augsburg-VfB Stuttgart 15.30
Arminia Bielefeld-Hertha BSC 18.00

pénteken játszották:
Borussia Mönchengladbach-Bayern München 3-2 (2-2)

18. Mainz 15 14-33 6

Borítókép: epa08929123 Dortmund's Erling Haaland (C) scores the 3-0 lead during the German Bundesliga soccer match between RB Leipzig and Borussia Dortmund in Leipzig, Germany, 09 January 2021. EPA/CLEMENS BILAN CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.