Ismét nyert a Paris Saint-Germain, Mbappé is betalált

m4sport.hu | Szerző: Kun Dániel
Messi bemutatkozására jövő hét vasárnapig még várnia kell a szurkolóknak, de az élet addig sem áll meg a PSG-nél.

A múlt heti Strasbourg elleni 4-2-es győzelmet követően – csak hogy a sorminta ne törjön meg – ezúttal is ilyen arányban nyert a Paris Saint-Germain együttese a francia bajnokság harmadik fordulójának nyitómeccsén a Brest vendégeként.

Továbbra is „tartalékos” felállásban folytatta a párizsi alakulat. Messi és Neymar még nyári szabadságát tölti, Sergio Ramos sérülése miatt nem bevethető. Ennek ellenére, hogy mennyire lehet tartalékosnak nevezni egy Navas – Hakimi, Kehrer, Kimpembe, Diallo – Veratti, Gueye, Herrera, Wijnaldum – Icardi, Mbappé kezdőcsapattal felálló gárdát, az más kérdés. És akkor a kispadon helyet foglaló Donnarumma, Marquinhos, Di María hármasról még említést sem tettem.

A tavalyi 17. helyezett Brest aligha várta véres reményekkel a kezdő sípszót, ennek megfelelően a PSG már a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést. Előbb Ander Herrera szerzett gyönyörű találatot a tizenhatos körívéről a 23. perc végén, majd érkezett az idei első Kylian Mbappé (fejes)gól a 36. percben. 0-2

A hazaiak azonban nem adták fel és még a szünet előtt szépítettek. A 42. percben Franck Honorat helyezett higgadtan a sarokba. Érdemes megemlíteni az előkészítő Romain Faivre nevét, gyönyörű sarkazós mozdulattal tette a zsugát a társa elé. 1-2

A szünetet követően egészen a 73. percig kellett várni a mérkőzés 4. találatára. Idrissa Gueye kb. 35 méterről eleresztett lövése a hazai kapus közreműködésével talált utat a kapuba. 1-3

A 23 éves Faivre újabb gólpasszt adott hazai oldalon, Steve Mounié gurított Navas lábai között a kapuba a 85. perc elején, szorossá téve így az összecsapás utolsó perceit. 2-3

A 90. percben az Mbappé helyére becserélt Di María oszlatta el a bresti reményeket és döntötte el a három pont sorsát. Gyors kontratámadás után bal külsővel pöccintette át a játékszert a hazaiak hálóőre fölött. 2-4

A PSG győzelmével – átmenetileg – a tabella élére ugrott, míg a Brest a középmezőnyből várhatja a folytatást.

Borítókép: EPA/Christophe Petit Tesson