×

Az Arsenal a Chelsea-től is 2-0-ra kapott ki

m4sport.hu | Kun Dániel
A Chelsea 2-0-s győzelmet aratott az Arsenal ellen a Premier League 2. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén.

Mint ahogy a mérkőzés előtt a Sky Sports is beszámolt – a friss szerzemény – Ben White ezúttal nem játszott az “ágyúsoknál” pozitív koronavírusteszt miatt. Az Arsenal drukkerei ezen aligha szomorkodtak, legalábbis a Brentford elleni összecsapás utáni kommentek alapján.

A túl oldalon viszont ott volt az a Romelu Lukaku, aki még a legutóbbi szezonban az olasz Internazionale csapatát segítette bajnoki címhez .

És ha már visszatért és kezdőbe nevezte Thomas Tuchel menedzser, akkor a 15. percben Reece James passzából a kapuba továbbított. 0-1

20. perccel később – a korábban gólpasszt jegyző – Reece James is betalált. Így Juan Mata után a második Chelsea-játékos lett, aki az Arsenal ellen idegenben gólt és gólpasszt jegyzett a Premier League-ben. 0-2

A szünet előtt Bukayo Saka esése után reklamáltak tizenegyest a hazaiak, de a játékvezető sípja néma maradt – és a VAR sem ítélt büntetőt.

A fordulást követően is fölényben játszott a vendég csapat. A szakadó eső nem szegte egyik csapat kedvét sem, helyzetek mindkét oldalon adódtak. Újabb gól azonban már nem esett, így a londoni kékek 2-0-s győzelmükkel a tabella élére ugrottak.

Mikel Artétának és fiainak össze kell kapniuk magukat, ha nem a tavalyi 8. hely megismétlése a cél. A keret kvalitásai alapján erre mindenképpen képesek lennének…

Borítókép: EPA/NEIL HALL