×
Élő stream csatornák X

Az odaadó játék meghozta gyümölcsét: Juve-siker a címvédő ellen

| Kun Dániel

A Juventus-Chelsea első félidejére nem mondhatni, hogy körömrágósan alakult: a teljes játékrészben két veszélyesebb Juve-helyzetet jegyezhettünk fel, de előbb Federico Chiesa, majd Adrien Rabiot lövése kerülte el a kaput. A túloldalon Romelu Lukaku eresztett el egy gyengécske lövést a mérkőzés elején.

A fordulást követően, mire észbe kaptak a londoniak, már mehettek is a középkezdéshez. A Juventus védelme felívelte a labdát, amit Rabiot fejelt tovább Federico Bernardeschinek, aki ellenállás nélkül továbbított a rendkívül agilisen futballozó Chiesa felé, aki a tizenhatosra betörve ellentmondást nem tűrően vágta a labdát a felsőbe, mindössze 10 másodperccel a középkezdés után! 1-0

A Chelsea próbálkozott ugyan a folytatásban, de komoly lehetőségük csak az utolsó tizenöt percben adódott. Ezekből egyet sem sikerült gólra váltani, így Allegriék két győzelemmel vezetik a csoportjukat.