×

Falcao betalált, csapata nyert a Barca ellen – ez volt az utolsó szög Ronald Koeman koporsójában?

m4sport.hu | Kun Dániel
A spanyol bajnokság 11. fordulójának szerdai játéknapján több meglepetés is született: Barcelona-vereség, Real-döntetlen, de a Sevilla sem tudott nyerni.

A Mallorca a Sevillát fogadta a spanyol bajnokság 11. fordulójának szerdai játéknapján. Az első forduló közepén kisebb meglepetésre a hazaiak szereztek vezetést, majd Erik Lamela révén a 73. percben egyenlítettek a sevillaiak. A ráadás perceiben úgy tűnt, Lucas Ocampos a győzelmet jelentő gólt is megszerzi a vendégeknek, a videóbíró azonban elvette a találatot. Az újonc így otthon tartott egy pontot.

A Barcelona a fővárosi csapathoz, a Rayo Vallecanóhoz látogatott, a hazaiak pedig rendkívül bátor játékkal léptek fel a szebb napokat látott katalán együttes ellen. A magas letámadás láthatóan nem ízlett a gránátvörös-kékeknek, aminek a 30. percben lett súlyos következménye: a Barcelona a saját térfelén adta el a labdát, a Rayo-játékosok nem teketóriáztak és néhány pillanat alatt ott termettek a vendég kapu előtt, Radamel Falcao pedig egy ballábas tekeréssel bevette Marc-André ter Stegen kapuját. A kapus tehetetlen volt a kapufáról bepattanó lövésnél.

A Barcelona kísérleteinek egyike sem találta el a Rayo Vallecano kapuját az első félidőben. Radamel Falcao a La Liga legidősebb játékosa lett, aki a 21. században négy vagy több gólt szerzett első hat mérkőzésén egy klub – jelen esetben a Rayo Vallecano – színeiben.

A második félidőben sem jutott egyértelmű gólhelyzethez a Barca, a 72. percben azonban nagy egyenlítési lehetőség adódott előttük: Memphis Depayt buktatták a tizenhatoson belül. A tizenegyeset a sértett végezte el, de a kapus jó irányba indult és könnyűszerrel hárított. A Barcelona nem tudott egyenlíteni, így ötödik hazai mérkőzését is megnyerte a Rayo Vallecano, a Barcelona a kilencedik helyről várja a folytatást.

A Betis tizenegyesből szerzett vezetést a Valencia ellen már a 14. percben. A 30. percben nemcsak csapata előnyét, de góljainak számát is megduplázta Borja Iglesias, a hazaiak csatára, aki ezúttal Juanmi passzából talált be, a Valencia azonban még az első félidő vége előtt szépített. A szünet után aztán a 61. és a 68. percben is betalált a hazai csapat, eldöntve a három pont sorsát.

A Real Madrid a hétvégi Barcelona elleni győzelme után az Osasunát fogadta. A madridiak hiába próbálkoztak, nem sikerült a gólszerzés, így 0-0 lett az összecsapás végeredménye. A döntetlen ellenére a Real Madrid a tabella élére ugrott.