×

Rövidzárlat a Bayern Münchennél: 5-0-ra kaptak ki a Német Kupában

m4sport.hu | Kun Dániel
A Bayern München nagyon sima vereség szenvedett a Német Kupa legjobb 32 csapata között. A Borussia Mönchengladbach megsemmisítő, 5-0-s vereséget mért a bajor együttesre.

A Bayer Leverkusen a másodosztálybeli Karlsruhe ellen kapott ki 2-1-re. A vendég csapat már az ötödik percben megszerezte a vezetést, amire az 54. percben tudott válaszolni a Bayer. A Karlsruhe a 63. percben ismét vezetést szerzett, amit meg is tartott a lefújásig és jutott a legjobb 16 közé.

Az Európa-ligában a Ferencvárossal azonos csoportban szereplő Leverkusen már négy mérkőzés óta nyeretlen.

Novothny Soma nem állt be a Vfl Bochumban az Augsburg ellen, csapata a 2-2-es rendes játékidőt követően tizenegyesekkel múlta felül szintén első osztálybeli ellenfelét.

A szerdai játéknap nagy meglepetése a Bayern München sima veresége volt a Borussia Mönchengladbach vendégeként. A müncheniek 21 perc után már három gólos hátrányban voltak, pedig nem mondhatni, hogy tartalékos összeállításban álltak fel. A második félidő sem alakult sokkal fényesebben a szempontjukból: Breel Embolo két gólt tett hozzá a jelentős különbséghez, a Bayern München így megsemmisítő vereséget szenvedett és búcsúzott a kupaküzdelmektől.

A Mannheim-Union Berlin és a Stuttgart-Köln mérkőzések összefoglalóit alább tekintheti meg.

A legjobb 16 közötti párharcok párosításait október 31-én sorsolják, a mérkőzéseket január 18-án és 19-én játsszák.

Német Kupa, a 16 közé jutásért:
Dynamo Dresden (II.) – St. Pauli (II.) 2-2 (0-0) – hosszabbítás után 2-3
Bayer Leverkusen – Karlsruhe (II.) 1-2 (0-1)
Mannheim (III.)–Union Berlin 1-1 (1-1) – hosszabbítás után 1-3
Bochum – Augsburg 2-2 (1-0) – tizenegyesekkel 3-2
Hannover (II.)–Fortuna Düsseldorf (II.) 3-0 (1-0)
Mönchengladbach–Bayern München 5-0 (3-0)
Regensburg (II.)–Hansa Rostock (II.) 2-2 (0-1) – hosszabbítás után 3-3, majd tizenegyesekkel 3-4
VfB Stuttgart–1. FC Köln 0-2 (0-0)

Borítókép: EPA/SASCHA STEINBACH