A Napoli és a Milan is döntetlent játszott – fej-fej mellett a tabella élén

MTI, m4sport.hu | Szerző: Kun Dániel
A José Mourinho vezette Roma újabb vereséget szenvedett, a Bologna a Sampdoria vendégeként, az Udinese hazai pályán a Sassuolo ellen nyert. A Lazio magabiztosan fektette két vállra a Salernitánát, míg a Napoli döntetlent játszott a Veronával, a Milan az Interrel.

Az AS Roma fordulatos találkozón 3-2-re kikapott a Venezia vendégeként. A házigazda villámgyorsan előnybe került, ám az első félidő hajrájában a fővárosi Farkasok megfordították a találkozót.

A második játékrészben azonban az újonc Venezia előbb egyenlíteni tudott, majd ismét megszerezte a vezetést, ezzel három nyeretlen mérkőzést követően ismét begyűjtötte a három pontot a Serie A-ban.

Az Udinese hazai pályán verte a Sassuolót, míg a Bologna a Sampdoria vendégeként győzött. Az udinei együttes élvezetes, ötgólos csatát vívott a Sassuolóval, s a 2-2-es félidő után a győzelmet a portugál Beto 51. percben elért találatával szerezte meg.

A Napoli kisebb meglepetésre csak 1-1-es döntetlent játszott vasárnap a vendég Hellas Veronával. A találkozón már a 18. percben 1-1 volt az állás, a folytatásban nem tudtak betalálni a csapatok. A nápolyiak az utolsó percekben dupla emberelőnyben játszhattak, de már nem maradt idejük a győzelem megszerzésére.

Luciano Spalletti csapata továbbra is veretlen a Serie A-ban, a mostani mindössze a második döntetlenje volt, így az élre állt, de a forduló előtt vele azonos ponttal álló AC Milan este visszaelőzheti, ha nem kap ki az Internazionale elleni derbin.

A Lazio 3-0-ra verte az újonc Salernitánát. A rómaiak gólfelelőse, Ciro Immobile ezúttal egy gólt vállalt a három gólos győzelemből, 10 góljával vezeti a góllövőlistát.

A milánói derbin az Inter tizenegyesből szerzett vezetést a Milan ellen a 11. percben, amely alig pár perccel később Stefan de Vrij öngóljával egyenlített. Nemsokkal később újabb büntetőt végezhettek el a kék-feketék, de Lautaro Martínez lövését védte Ciprian Tatarusanu kapus. A döntetlennel a Milan és a Napoli kéz a kézben a tabella élén.

Az európai topligákban már csak a Milan és Napoli veretlen, miután szombaton a Freiburg kikapott a Bayern München ellen, a Liverpool pedig a West Ham otthonában.