Mexikó és az Egyesült Államok is ott lesz a vb-n, Costa Rica pótselejtezhet

A mexikói és az amerikai labdarúgó-válogatott kijutott a katari világbajnokságra, miután előbbi a második, utóbbi pedig a harmadik helyen zárt az észak- és közép-amerikai selejtezősorozatban.

A szerdai utolsó fordulóban az amerikaiak 2-0-ra alulmaradtak ugyan Costa Rica vendégeként, de a győztes együttes hiába érte be pontszámban a vesztes gárdát, a vendégek jobb gólkülönbséggel zártak a hazaiaknál, így előttük maradtak. Costa Rica az interkontinentális pótselejtezőt jelentő negyedik helyen végzett, így június közepén Óceánia legjobbjával, Új-Zélanddal játszhat már közvetlen a vb-részvételért.

A zóna második helyére befutó Mexikó 2-0-s hazai győzelemmel zárta a selejtezőt – Salvador volt az ellenfele -, míg a vb-re való kijutását már korábban bebiztosító Kanada 1-0-s idegenbeli vereséggel végzett Panama otthonában.

A 2026-os vb rendezői közül így mindhárom ott lesz a november 21-én kezdődő idei tornán is. A mexikói válogatott 17., az amerikai 11. alkalommal vesz részt a tornán.

Észak- és közép-amerikai vb-selejtezők, 14. (utolsó) forduló:
Costa Rica-Egyesült Államok 2-0 (0-0)
Jamaica-Honduras 2-1 (2-1)
Mexikó-Salvador 2-0 (2-0)
Panama-Kanada 1-0 (0-0)

A végeredmény: 1. (és továbbjutott) Kanada 28 pont (23-7), 2. (és továbbjutott) Mexikó 28 (17-8), 3. (és továbbjutott) Egyesült Államok 25 (21-10), 4. Costa Rica 25 (13-8), 5. Panama 21, 6. Jamaica 11, 7. Salvador 10, 8. Honduras 4

Borítókép: EPA/Jose Mendez