„Remélem, a Bayernnek más ötletei is lesznek, nem csak mindig elvinni a játékosainkat”
– mondta a lipcsei klubvezető a Liverpool elleni, 5–0-s vereséggel végződött tesztmérkőzés előtt a ServusTV-nek.
A Bild szerint a kritikus megjegyzés kiváltó oka az volt, hogy a müncheni klub szeretné leigazolni Konrad Laimert. A lap úgy tudja, hogy a német rekordbajnok újabb ajánlatot tett az osztrák válogatott középpályásért, bónuszokkal együtt 23 millió eurót fizetnének érte, a Leipzig azonban 30 milliót szeretne kapni egy összegben, részletfizetés nélkül.
A Bayern München tavaly nyáron Dayot Upamecano és Marcel Sabitzer személyében két alapembert is elcsábított Lipcséből, nem is beszélve Julian Nagelsmann vezetőedzőről.
Mintzlaff hozzátette, Laimer rendkívül fontos játékos a Leipzig rendszerében, ezért nem szeretnék őt elveszíteni.
A 25 éves osztrák középpályás szerződése jövő nyáron jár le a Gulácsi Pétert, Willi Orbánt és Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató klubnál. A Bild információi szerint a játékos régóta egyeztet a Bayernnel az esetleges váltásról, végső döntés jövő héten várható.
„Csak arról van szó, hogy sok játékos szeretne a Bayer Münchenhez jönni. És ha akar, akkor szívesen megnézzük”
– vágott vissza a lipcsei ügyvezető megjegyzésére Herbert Hainer, a Bayern München elnöke a Sport Bildnek.