×

Beindult a henger – óriási kiütéssel kezdte meg a Bayern München a Bundesliga új idényét

A Bayern München 6–1-re kiütötte a Frankfurtot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság nyitó fordulójában.

Ennél meggyőzőbb szezonkezdetről nem is álmodhatott volna Julian Nagelsmann vezetőedző: a bajorok Joshua Kimmich találatával már az ötödik percben előnyben voltak, ezt követte néhány perccel később Benjamin Pavard villanása (2–0).

A Bayern a folytatásban sem vett vissza, s alaposan kitömte a hazaiakat. A 29. percben első Bundesliga-gólját ünnepelhette Sadio Mané, majd Jamal Musiala és Serge Gnabry is eredményes volt – a német rekordbajnok ötgólos(!) előnnyel vonulhatott a félidőre.

A második játékrészben szépíteni tudott a Frankfurt, a hajrában azonban Musiala megszerezte önmaga második találatát is, és beállította a 6–1-es végeredményt.