A Milan hozta a kötelezőt, az Inter 95. perces góllal tudott nyerni a Serie A nyitányán

A címvédő AC Milan 4–2-re legyőzte az Udinesét az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 1. fordulójában.

Nem mondhatni, hogy jól kezdték volna a találkozót a piros-feketék, az Udinese ugyanis már a második percben vezetett.

Hamar jött az egyenlítés, Theo Hernández a 11. percben büntetőből volt eredményes, négy perccel később aztán vezetett is a Milan, ekkor Ante Rebic ünnepelhetett. A vendégek az első félidő hosszabbításában 2–2-re módosították az állást, sokáig viszont ezúttal sem örülhettek – a második játékrész szinte még el sem kezdődött, máris újra előnyben volt a Milan (3–2).

A végeredményt a 68. percben a második gólját jegyző Rebic állította be, a Milan pedig magabiztos, 4–2-es sikerrel indította a Serie A 2022–2023-as kiírását.

A városi rivális Inter sokáig uralta az újonc Lecce elleni mérkőzést, mindössze két perc kellett a Chelsea-től kölcsönbe visszatérő Romelu Lukakunak az első találatához. Hiába azonban az óriási mezőnyfölény, a hazaiak a második félidő elején egy gyors támadásból egyenlítettek (1–1).

Egészen az utolsó pillanatokig úgy tűnt, ez elég is lesz a pontszerzéshez, ám az Inter a 95. percben begyötörte a sikert jelentő gólt, s 2–1-gyel behúzta a találkozót.