A Crystal Palace pontot csent a Liverpool otthonából a Premier League 30. születésnapján

A Liverpool hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Crystal Palace-szal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2. fordulójának hétfői játéknapján.

Jeles nap volt a hétfői a Premier League történetében, hiszen éppen 30 éve, 1992. augusztus 15-én rajtolt el a sorozat első idénye.

A játéknap egyetlen meccsének első félidejében láthatóan nagyon szedték a lábukat a hazaiak, de nem az évforduló miatt, hanem mert a szezonrajton két pontot is Londonban, a Fulham otthonában hagytak (2-2).

Ennek megfelelően gyakorlatilag végig a Palace térfelén zajlott a játék, és sorra jöttek a Pool-lehetőségek, ám mégsem ők, hanem a vendégek szereztek vezetést: a 32. percben Wilfried Zaha lépett ki a leshatárról egy remek indítással, amit gólra is váltott (0-1).

A bekapott találat érezhetően megfogta a „vörösöket”, akik ráadásul az 57. percben emberhátrányba kerültek, miután Darwin Núnezt kiállította a játékvezető azt követően, hogy Joachim Andersen arcába fejelt.

A piros lap viszont a jelek szerint még jót is tett nekik, ugyanis percekkel később Luis Díaz átszlalomozott a Palace-védelmen, és nagy gólt ragasztott a kapu bal oldalába (1-1).

A hajrá két hatalmas lehetőség is adódott a londoniak előtt, de mindkettőt elhibázták, a túloldalon pedig néma maradt a játékvezető sípja, noha egy Luis Díaz elleni megmozdulás talán megért volna egy büntetőt.

Az eredmény már nem változott, ami azt jelenti, hogy a Liverpool továbbra is veretlen a bajnokságban 2022-ben, ugyanakkor az idei idényben még nyeretlen.