×

Videó: Gazdag nem lassít, ismét betalált és klubrekordot állított fel

Gazdag Dániel tovább gyarapította góljai számát az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokságban, a Philadelphia Union 4–1-re győzte le az Atlanta Unitedet

Gazdag Dániel kezdőként kapott lehetőséget csapata, Atlanta United elleni összecsapásán. A Philadelphia a 18. percben szerzett vezetést, de a vendégek egyenlíteni tudtak, a félidő hajrájában azonban újra betaláltak a hazaiak (2–1). Gazdag a második játékrészben, a 67. percben juttatta a labdát a kapuba.

Gazdag már a 17. gólját szerezte a szezonban, jelenleg a harmadik helyen áll az MLS góllövőlistáján és ezzel klubrekordot állított fel az alapszakaszbeli eredményességet tekintve. A magyar játékos csapata legutóbbi három mérkőzésén összesen öt gólt szerzett.

A középpályás a szurkolóknak is köszönetet mondott:

“Soha korábban nem láttam még olyan játékost, aki ennyire megtévesztő mozgásokra képes. Szinte eltűnik, láthatatlanná válik, és aztán a kispadról azt vesszük észre, hogy már megint ott van, hol a szélen, hol pedig középen” – nyilatkozott Gazdagról Jim Curtin, a Philadelphia vezetőedzője a liga weboldalának. “A mozgásainak időzítését nem lehet tanítani, ezek ösztönösek, egyediek és szokatlanok”.

A Keleti főcsoportban éllovas Philadelphia az MLS történetében a második együttes, amely egymást követő három mérkőzésen legalább négyszer talált az ellenfele kapujába. Korábban ez a New York Red Bullsnak sikerült 2012-ben.

A Philadelphia csúcsot döntött azzal, hogy zsinórban következő három összecsapásán összesen 16 gólt szerzett, eddig a Los Angeles Galaxy volt a rekorder, amely 1998-ban 15-öt termelt egy nagyon eredményes szakaszában. Gazdag csapata ráadásul klubcsúcsot is felállított az alapszakaszban elért találatok tekintetében: eddig 58 volt a rekord a 2019-es szezonból, ami most már 61.

A Union sorozatban ötödször lesz ott a rájátszásban.

Eredmény, MLS, alapszakasz:
Philadelphia Union–Atlanta United 4–1
(2–1)

Borítókép: Gazdag Dániel, a Philadelphia Union játékosa megköszöni a bíztatást, amikor lecserélik a Houston Dynamo ellen az észak-amerikai profi labdarúgóligában (MLS) játszott 2022. július 30-i mérkőzésen a pennsylvaniai Chesterben. MTI/AP/Derik Hamilton