Kerkez Milos fantasztikus formában: negyedóra alatt két gólpassz; Gyurcsó Ádám győztes gólt szerzett

A fiatal balhátvédnek elég volt 15 perc, hogy maradandót alkosson az AZ Alkmaar Vaduz elleni Európa-konferencialiga mérkőzésén, míg a 20-szoros magyar válogatott szélső gyönyörű szabadrúgásgólt szerzett az Európa-ligában.

Csodálatos két napon van túl Kerkez Milos, szerdán Marco Rossi meghívta a magyar válogatottba a németek és olaszok elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésekre, majd csütörtökön 15 perc alatt döntő érdemeket szerzett csapata Európa-konferencialiga-meccsen aratott győzelméből.

Az Ekl második fordulójában az AZ Alkmaar hazai pályán fogadta a Vaduz csapatát. Kerkez 1-1-es állásnál állt be, majd két perccel később gólpasszt adott csapattársának. a lefújás előtti pillanatokban pedig Mees de Witt gólját készítette elő, aki beállította a 1-4-es végeredményt.

A fiatal tehetség jelenlegi formáját nézve meglepetés lenne, ha nem jutna lehetőséghez a válogatottban.

A kora esti magyar érdekeltségű meccsein az El-ben az Omonia Nicosia 2-1-re kikapott a Real Sociedadtól, a ciprusi együttesbe Lang Ádám az 50. percben állt be, a 92.-ben sárga lapot kapott. A Sallai Rolandot sérülés miatt nélkülöző Freiburg 3-0-ra nyert idegenben az Olimpiakosz ellen.

A Konferencia-ligában a Basel idegenben nyert a Zalgiris otthonában, Szalai Ádám nem kapott szerepet a győztes csapatban, míg a Slovan Holmann Dávid nélkül kapott ki 2-1-re a Pjunyik Jerevántól.

Schäfer András kezdőként 67 percet játszott ezalatt begyűjtött egy sárgalapot, csapata az Union Berlin 1-0-ra kikapott a portugál Braga otthonában.

Szalai Attilával a kezdőben egy utolsó perces büntetővel 2-2-es döntetlen ért el a Fenerbache a francia Rennes ellen.

Gyurcsó Ádám gyönyörű szabadrúgásgóljával 1-0-ra nyert az AEK Larnaca a Dynamo Kijev vendégeként, a magyar szélsőt a 77. percben cserélték le.

Európa-liga, csoportkör, 2. forduló:
A csoport:
Bodö/Glimt (norvég)-FC Zürich (svájci) 2-1 (0-0)

Az állás: 1. Bodö/Glimt 4 pont/2 mérkőzés, 2. Arsenal (angol) 3/1, 3. PSV Eindhoven 1/1, 4. FC Zürich 0/2

B csoport:
Dinamo Kijev (ukrán)-AEK Larnaca (ciprusi) 0-1 (0-1)
Rennes (francia)-Fenerbahce (török) 2-2 (0-0)

Az állás: 1. Fenerbahce és Rennes 4 (4-3), 3. AEK Larnaca 3, 4. Dinamo Kijev 0

C csoport:
Real Betis (spanyol)-Ludogorec (bolgár) 3-2 (2-1)
AS Roma (olasz)-HJK Helsinki (finn) 3-0 (0-0)

Az állás: 1. Betis 6, 2. AS Roma 3 (4-2), 3. Ludogorec 3 (4-4), 4. HJK Helsinki 0

D csoport:
Union Saint-Gilloise (belga) – Malmö (svéd) 3-2 (1-1)
Braga (portugál)-Union Berlin (német) 1-0 (0-0)

Az állás: 1. Braga 6 (3-0), 2. Union Saint-Gilloise 6 (4-2), 3. Union Berlin 0 (0-2), 4. Malmö 0 (2-5)

E csoport:
Sheriff Tiraspol (moldovai)-Manchester United (angol) 0-2 (0-2)
Real Sociedad (spanyol)-Omonia (ciprusi) 2-1 (1-0)

Az állás: 1. Real Sociedad 6 pont, 2. Sheriff Tiraspol 3 (3-2), 3. Manchester United 3 (2-1), 4. Omonia 0

F csoport:
Midtjylland (dán)-SS Lazio (olasz) 5-1 (2-0)
Feyenoord (holland)-Sturm Graz (osztrák) 6-0 (4-0)

Az állás: 1. Feyenoord 3 pont (8-4), 2. Midtjylland 3 (5-2), 3. Lazio 3 (5-7), 4. Sturm Graz 3 (1-6)

G csoport:
Olimpiakosz (görög)-Freiburg (német) 0-3 (0-2)
Qarabag (azeri)-Nantes (francia) 3-0 (0-0)

Az állás: 1. Freiburg 6 pont, 2. Qarabag 3 (4-2), 3. Nantes 3 (2-4), 4. Olimpiakosz 0

H csoport:
Trabzonspor (török)-Crvena zvezda (szerb) 2-1 (1-0)
AS Monaco (francia)-FERENCVÁROS 0-1 (0-0)

Az állás: 1. FERENCVÁROS 6 pont, 2. Trabzonspor 3 (4-4), 3. Monaco 3 (1-1), 4. Crvena zvezda 0

Konferencia-liga, csoportkör, 2. forduló:
A csoport:
FC Riga FS (lett)-Hearts (skót) 0-2 (0-1)
Basaksehir (török)-Fiorentina (olasz) 3-0 (0-0)

Az állás: 1. Basaksehir 6 pont, 2. Hearts 3, 3. FC Riga FS 1 (1-3), 4. Fiorentina 1 (1-4)

B csoport:
FCSB (román)-RSC Anderlecht (belga) 0-0
Silkeborg (dán)-West Ham United (angol) 2-3 (1-3)

Az állás: 1. West Ham United 6, 2. RSC Anderlecht 4, 3. FCSB 1, 4. Silkeborg 0

C csoport:
Hapoel Beer-Seva (izraeli) – Villarreal (spanyol) 1-2 (0-1)
Lech Poznan (lengyel)-Austria Wien (osztrák) 4-1 (1-1)

Az állás: 1. Villarreal 6, 2. Lech Poznan 3, 3. Hapoel Beer-Seva 1 (1-2), 4. Austria Wien 1 (1-4)

D csoport:
Partizan Beograd (szerb)-Nice (francia) 1-1 (0-1)
1. FC Köln (német)-Slovacko (cseh) 4-2 (2-0)

Az állás: 1. Köln 4, 2. Nice 2 (2-2), 3. Partizan Beograd 2 (4-4), 4. Slovacko 1

E csoport:
Apollon (ciprusi)-Dnyipro (ukrán) 1-3 (0-3)
AZ Alkmaar (holland)-FC Vaduz (liechtensteini) 4-1 (1-1)

Az állás: 1. Alkmaar 6 pont, 2. Dnyipro 3, 3. Apollon 1 (1-3), 4. Vaduz 1 (1-4)

F csoport:
Djurgarden (svéd)-Molde (norvég) 3-2 (0-1)
Gent (belga)-Shamrock Rovers (ír) 3-0 (2-0)

Az állás: 1. Gent 4 pont (3-0), 2. Djurgarden 4 (3-2), 3. Molde 1 (2-3), 4. Shamrock Rovers 1 (0-3)

G csoport:
CFR Cluj (román)-Sivasspor (török) 0-1 (0-1)
Slavia Praha (cseh)-Ballkani (koszovói) 3-2 (3-2)

Az állás: 1. Slavia Praha 4 pont (4-3), 2. Sivasspor 4 (2-1), 3. Ballkani 1 (3-4), 4. Cluj 1 (1-2)

H csoport:
Zalgiris Vilnius (litván)-FC Basel (svájci) 0-1 (0-0)
Pjunik Jereván (örmény)-Slovan Bratislava (szlovák) 2-0 (2-0)

Az állás: 1. Basel 6 pont, 2. Pjunik Jereván 3, 3. Zalgiris Vilnius 1 (0-1), 4. Slovan Bratislava 1 (0-2)

Borítókép: Kerkez Milos (Fotó: EPA/Ed van de Pol)