Lang Ádám csapata percekre volt a bravúrtól a Manchester United otthonában

A Manchester United Scott McTominay 93. percben szerzett találatával 1–0-ra győzött a ciprusi Omonia Nicosia ellen az Európa-liga csoportkörének 4. fordulójában, az Old Traffordon rendezett mérkőzésen. A vendégeknél kezdőként pályára lépő Lang Ádám végigjátszotta a mérkőzést.
Lang Ádámék csalódottsága a Manchester United gólja után (fotó: EPA/PETER POWELL)

A meccsen hősiesen védekeztek a vendégek, a Unitednek összesen 33 lövési kísérlete volt a 90 perc alatt, az Omnia kapusa, Francis Uzoho 11 védést, közte több bravúrt mutatott be a kapuban, ami majdnem pontot ért csapatának.

A Manchester United újabb győzelmével és már kilenc megszerzett pontjával az E csoport második helyén áll, a 12 ponttal éllovas Real Sociedad viszont továbbjutását is bebiztosította a negyedik fordulóban, miután 3-0-ra legyőzte a Sheriff Tiraspolt. Lang Ádámék négy vereséggel és nulla ponttal az utolsó helyen állnak.

A 18. 45-kor kezdődő magyar érdekeltségű mérkőzéseken a Szalai Attilával felálló Fenerbahce, valamint Sallai Roland csapata, a Freiburg szintén bebiztosította továbbjutását.

A Fenerbahce a ciprusi AEK Larnaca vendégeként diadalmaskodott 2-1-re, a magyar válogatott védője végigjátszotta a találkozót.

A sérült Sallai Rolandot nélkülöző Freiburg Nantes-ból hozta el a három pontot, a Bundesligában szereplő gárda fölényes, 4-0-s győzelmet aratott.

Az Union Berlin a Malmö 1-0-s legyőzésével szerezte meg második győzelmét az El főtábláján, Schäfer András eltiltás miatt nem léphetett pályára.

A Ferencváros hazai pályán 2-1-re nyert a Crvena zvezda ellen és továbbra is első helyen áll a H csoportban, karnyújtásnyira az európai kupatavasz bebiztosításától.

Európa-liga, csoportkör, 4. forduló:

A csoport:
PSV Eindhoven (holland)-Zürich (svájci) 5-0 (3-0)
Bodö/Glimt (norvég) – Arsenal (angol) 0-1 (0-1)

A csoport állása: 1. Arsenal 9 pont/3 mérkőzés, 2. PSV Eindhoven 7/3, 3. Bodö/Glimt 4/4, 4. Zürich 0/4

C csoport:
Ludogorec (bolgár)-HJK Helsinki (finn) 2-0 (1-0)
Real Betis (spanyol)-AS Roma (olasz) 1-1 (1-0)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Real Betis 10 pont, 2. Ludogorec 7, 3. AS Roma 4, 4. HJK Helsinki 1

D csoport:
Union Berlin (német)-Malmö (svéd) 1-0 (0-0)
Union Saint-Gilloise (belga) – Braga (portugál) 3-3 (1-3)

A csoport állása: 1. Union Saint-Gilloise 10, 2. Braga 7, 3. Union Berlin 6, 4. Malmö 0

E csoport:
Manchester United (angol)-Omonia (ciprusi) 1-0 (0-0)
Real Sociedad (spanyol)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 3-0 (1-0)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Real Sociedad 12 pont, 2. Manchester United 9, 3. Sheriff Tiraspol 3, 4. Omonia 0

F csoport:
SS Lazio (olasz)-Sturm Graz (osztrák) 2-2 (1-0)
Feyenoord (holland)-Midtjylland (dán) 2-2 (1-1)

A csoport állása: 1. Feyenoord 5 (12-8), 2. Midtjylland 5 (9-6), 3. SS Lazio 5 (7-9), 4. Sturm Graz 5 (3-8) korábban:

B csoport:
Dinamo Kijev (ukrán)-Rennes (francia) 0-1 (0-0)
AEK Larnaca (ciprusi)-Fenerbahce (török) 1-2 (0-1)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Fenerbahce 10 pont (8-4), 2. (már továbbjutott) Rennes 10 (7-4), 3. AEK Larnaca 3, 4. Dinamo Kijev 0