Szalai Attiláék háromgólos hátrányból mentettek pontot, Gyurcsó Ádámék kétgólos előnyt adtak le

A válogatott védő csapata, a Fenebahce és a Gyurcsó Ádámot is soraiban tudó AEK Larnaca is 3-3-as döntetlent játszott csütörtökön a labdarúgó Európa-liga csoportkörének csütörtöki ötödik fordulójában.

Szalai végigjátszotta a Rennes elleni hazai találkozót a Fenerbahcében, a török gárda háromgólos hátrányból mentett pontot.

Kétgólos előnyt adott le kvartett másik meccsén a Larnaca a Dinamo Kijev ellen, Gyurcsó Ádám 89 percet töltött a pályán a ciprusiaknál.

A Schäfer Andrást foglalkoztató Union Berlin 1-0-ra legyőzte a Bragát, a magyar játékos a szünetben állt be.

A PSV Eindhoven továbbjutott, mivel 2-0-ra legyőzte a már biztosan továbblépő Arsenalt. Ott lesz a kieséses szakaszban a bolgár Ludogorec vendégeként diadalmaskodó Betis, valamint a belga Union Saint-Gilloise is, utóbbi a Malmö otthonában gyűjtötte be a három pontot.

A Manchester United hazai pályán 3-0-ra legyőzte a moldovai Sheriff Tiraspol együttesét, ezzel biztosította továbbjutását. A Vörös Ördögök harmadik találatát a hektikus napokat élő Cristiano Ronaldo szerezte.

A csoport másik találkozóján – Bognár Tamás játékvezetése mellett – az Omonia hazai pályán 2-0-ra kikapott a Real Sociedadtól. A magyar válogatott védelmében meghatározó szerepet betöltő Lang Ádám végigjátszotta a mérkőzést a ciprusi együttesben, amelynek bravúr kell a zárófordulóban a Konferencia-liga szereplést érő harmadik hely megszerzéséhez.

Az ugyancsak válogatott Sallai Rolandot arccsonttörése óta nélkülöző Freiburg már továbbjutóként döntetlent játszott az Olimpiakosszal.

Európa-liga, csoportkör, 5. forduló:

A csoport:
Zürich (svájci) – Bodö/Glimt (norvég) 2-1 (0-1)
PSV Eindhoven (holland)-Arsenal (angol) 2-0 (0-0)

Az állás: 1. (már továbbjutott) Arsenal 12 pont, 2. (már továbbjutott) PSV Eindhoven 10, 3. Bodö/Glimt 4, 4. Zürich 3

B csoport:
Fenerbahce (török)-Rennes (francia) 3-3 (1-3)
AEK Larnaca (ciprusi)-Dinamo Kijev (ukrán) 3-3 (1-1)

Az állás: 1. (már továbbjutott) Fenerbahce 11 pont (11-7), 2. (már továbbjutott) Rennes 11 (10-7), 3. AEK Larnaca 4, 4. Dinamo Kijev 1

C csoport:
HJK Helsinki (finn)-AS Roma (olasz) 1-2 (0-1)
Ludogorec (bolgár)-Real Betis (spanyol) 0-1 (0-0)

Az állás: 1. (már továbbjutott) Real Betis 13 pont, 2. AS Roma 7 (8-6), 3. Ludogorec 7 (7-6), 4. HJK Helsinki 1

D csoport:
Malmö (svéd) – Union Saint-Gilloise (belga) 0-2 (0-2)
Union Berlin (német)-Braga (portugál) 1-0 (0-0)

Az állás: 1. (már továbbjutott) Union Saint-Gilloise 13, 2. Union Berlin 9, 3. Braga 7, 4. Malmö 0

E csoport:
Manchester United (angol)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 3-0 (1-0)
Omonia (ciprusi)-Real Sociedad (spanyol) 0-2 (0-1)

Az állás: 1. (már továbbjutott) Real Sociedad 15 pont, 2. (már továbbjutott) Manchester United 12, 3. Sheriff Tiraspol 3, 4. Omonia 0

F csoport:
Sturm Graz (osztrák)-Feyenoord (holland) 1-0 (0-0)
SS Lazio (olasz)-Midtjylland (dán) 2-1 (1-1)

Az állás: 1. Lazio 8, 2. Sturm Graz 8, 3. Feyenoord 5, 4. Midtjylland 5

G csoport:
Freiburg (német)-Olimpiakosz (görög) 1-1 (0-1)
Nantes (francia)-Qarabag (azeri) 2-1 (1-0)

Az állás: 1. (már továbbjutott) Freiburg 13 pont, 2. Qarabag 7, 3. Nantes 6, 4. Olimpiakosz 2

H csoport:
Crvena zvezda (szerb)-Trabzonspor (török) 2-1 (1-1)
FERENCVÁROS-AS Monaco (francia) 1-1 (0-1)

Az állás: 1. (már továbbjutott) FERENCVÁROS 10 pont, 2. AS Monaco 7, 3. Trabzonspor 6 (10-9), 4. Crvena zvezda 6 (8-7)

Borítókép: EPA/ERDEM SAHIN