A Bild értesülései szerint Schicknek kiújult az ágyéksérülése, amely miatt november óta csaknem négy hónapot hagyott ki, és a gyógyszergyáriak legutóbbi bajnokiján sem játszhatott. A német lap úgy tudja, hogy a cseh támadó mellett – betegség miatt – Karim Bellarabi is hiányozni fog,
Abschluss-Training vor dem Abflug nach #Budapest hat begonnen. #Wirtz ist dabei, @KimoBellarabi und #Schick nicht. Bellarabi ist krank und Schick hat wieder Probleme mit der Leiste. pic.twitter.com/IGHceElKqT
— BILD B. Leverkusen (@BILD_Bayer04) March 15, 2023
A 27 éves csatár 24 találattal a második helyen végzett az előző Bundesliga-szezon góllövőlistáján Robert Lewandowski (35) mögött, a mostani bajnoki idényben ugyanakkor mindössze három találatnál jár. Schick öt góllal – holtversenyben Cristiano Ronaldóval – a tavalyelőtti Európa-bajnokság gólkirálya volt.
Pályára léphet ugyanakkor a vendégcsapatban Florian Wirtz, aki a a Werder Bremen elleni bajnokin izomproblémák miatt nem játszott.
A Ferencváros kétgólos hátrányból várja az Európa-liga nyolcaddöntőjének csütörtökön 21 órakor kezdődő visszavágót, amelyet az M4 Sport és az m4sport.hu is élőben közvetíti.