Sevilla, a szerencse fia: mind a négy gólt a United szerezte, mégsem dőlt el a két csapat El-negyeddöntője

m4sport.hu/MTI
A Manchester United 2–2–es döntetlent játszott a Sevillával az El-negyeddöntő első mérkőzésén. Az MU két gólját az első félidőben Marcel Sabitzer szerezte, de a spanyol csapat elővette a szerencséjét: Malacia, majd Maguire is a saját kapuját vette be, így abszolút nyitott a párharc a jövő heti visszavágó előtt.

A MU Marcel Sabitzer duplájával már a 21. percben 2-0-s előnyben volt, majd ezt követően is jobban játszott a spanyoloknál, újabb gólt azonban nem szerzett, majd a 84. percben Tyrell Malacia, a 92. percben pedig Harry Maguire talált a saját kapujába, így döntetlenről folytatódik a párharc jövő csütörtökön Spanyolországban.

A Juventus közben küzdelmes mérkőzésen, a védő Federico Gatti – a csapat színeiben szerzett első – góljával 1-0-ra verte a vendég Sportingot, míg a Ferencvárost búcsúztató Bayer Leverkusen hazai pályán 1-1-re végzett a belga Royal Union Saint-Gilloise-zal.

A sorozat döntőjére a Puskás Arénában kerül sor május 31-én.

A teljes játéknap összefoglalója:

Európa-liga, negyeddöntő, első mérkőzések:

Manchester United (angol)-Sevilla (spanyol) 2-2 (2-0)
 gólszerzők: Sabitzer (14., 21.), illetve Malacia (84., öngól), Maguire (92., öngól)

Juventus (olasz)-Sporting CP (portugál) 1-0 (0-0)
 g.: Gatti (73.)

Bayer Leverkusen (német) – Royal Union Saint-Gilloise (belga) 1-1 (0-0)
 g.: Wirtz (82.), illetve Boniface (51.)

Feyenoord (holland)-AS Roma (olasz) 1-0 (0-0)
g.: Wieffer (53.)

Borítókép: EPA/ADAM VAUGHAN