0–0 és drámai tizenegyespárbaj: Németország legyőzte a címvédő franciákat az U17-es Eb döntőjében

Németország válogatottja nyerte a 2023-as, Magyarországon rendezett U17-es labdarúgó Európa-bajnokságot, miután a péntek esti döntőben 0–0-s rendes játékidőt követően a tizenegyespárbajt 5–4-re megnyerve legyőzte a címvédő franciákat a Hidegkuti Nándor Stadionban.

Összefoglaló

A rendes játékidőben csak helyzetekig jutottak a csapatok, ebben a tekintetben a franciák álltak közelebb a győzelemhez. A hajrában a németeknél csereként beálló Dárdai Bence (Dárdai Pál fia) a 80. percben szabadrúgásból a felső lécet találta el.

Mivel a rendes játékidő 90 perce nem hozott gólt és ebben a korosztályban nincs hosszabbítás, jöhettek a tizenegyesek.

Sokáig úgy tűnt, hogy az első körben hibázó német játékos miatt a címvédő franciák örülhetnek, de a végső győzelemért próbálkozó Fode Sylla lövését kivédte a német kapus. A hatodik körben pedig ismét a franciák hibáztak, a németek viszont nem, így utóbbiak ünnepelhettek. (Dárdai a harmadik német lövő volt és magabiztosan értékesítette a 11-est.)

Németország története során negyedszer és 2009 óta először nyerte meg az U17-es korosztály Európa-bajnokságát (1984, 1992, 2009, 2023).

Anglia-Svájc 4-2 (1-1)

Borítókép: Budapest, 2023. június 2. A német csapat ünnepel a bajnoki trófeával a labdarúgó U17-es Európa-bajnokság döntõjében játszott Németország - Franciaország mérkõzés végén az Új Hidegkuti Nándor Stadionban 2023. június 2-án. A finálét a német válogatott nyerte, miután gól nélküli döntetlent követõen 11-esekkel legyõzte a francia csapatot. MTI/Czeglédi Zsolt