Hollandia a 96. percben egyenlített, de Horvátország jutott elsőként a Nemzetek Ligája döntőjébe

Fordulatos, 120 perces mérkőzést hozott a labdarúgó Nemzetek Ligája négyes döntőjének szerda esti (első) elődöntője: Horvátország 4–2-re legyőzte a házigazda hollandokat. A vb-bronzérmes 1–0-ról fordított és nagyon közel állt hozzá, hogy már a rendes játékidőben kiharcolja a finálét, de Hollandia a ráadás hatodik percében még egyenlített, a hosszabbításban azonban nem volt válasza.

Az első játékrész viszonylag eseménytelenül zajlott, egészen a 34. percig, ekkor Donyell Malen ugrott ki védői közül és szerezte meg a vezetést a hollandoknak. A folytatásban kiegyenlített küzdelem zajlott, a szünetre minimális holland előnnyel vonultak a csapatok.

A második félidőre felpörgött a horvát együttes, Luka Modric rutinos megmozdulása után pedig az 55. percben tizenegyeshez jutott a horvát csapat, melyet Andrej Kramaric értékesített.

Az egyenlítés után is Horvátország futballozottjobban, teljesen átvették a meccs irányítását, ennek pedig további eredménye is lett, a 74. percben Mario Pasalic révén a vezetést is megszerezte a katari vb bronzérmese.

Amikor már mindenki elkönyvelte a horvátok győzelmét, jött még egy holland válasz, a 96. percben Noa Lang egyenlített és mentette hosszabbításra a meccset.

EPA/MAURICE VAN STEEN

Az utolsó utáni pillanatban kapott találat nem zökkentette ki a horvátokat, akik fizikailag és fejben is jobban bírták a hosszabbítást, melynek mindkét 15 percében betaláltak: Bruno Petkovic a 98. percben juttatta ismét előnyhöz a vendégeket, az utolsó kérdéseket pedig az aranylabdás Luka Modric döntötte el a 116.-ban, miután a második horvát büntetőt is érvényesítette.

Horvátország a 2022/23-as Nemzetek Ligája első döntőse, a házigazda hollandok a bronzmérkőzésen vigasztalódhatnak.

Csütörtök este a másik ágon Spanyolország és Olaszország küzd meg a döntőért, melyet vasárnap rendeznek. A finálét 20:45-ös kezdettel az M4 Sport+ és az m4sport.hu is élőben közvetíti.

Eredmény, Nemzetek Ligája elődöntő:
Hollandia-Horvátország 2–4 (1-0, 2-2, h.u.: 2-4)
gól:
Malen (34.), Lang (90+6.), illetve Kramaric (55., 11-esből), Pasalic (73.), Petkovic (98.), Modric (116., 11-esből)