Nagy nehezen hozta a kötelezőt a belga válogatott az azeriek elleni Eb-selejtezőn

A belga válogatott egygólos győzelmet aratott az azeri válogatott ellen a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők szombati játéknapján.

A bakui mérkőzést Yannick Carrasco 38. percben elért találata döntötte el. A belgák négy mérkőzést játszottak eddig és egy döntetlen mellett a harmadik sikerüket aratták.

A selejtező tíz csoportban zajlik, mindegyikből az első kettő jut ki a jövő évi, németországi kontinensviadalra. A maradék négy helyből egy a házigazda németeké, háromért pedig a pótselejtezőn 12 csapat küzdhet meg elődöntő-döntő rendszerben a Nemzetek Ligája alapján.

Európa-bajnoki selejtező
F csoport
Azerbajdzsán-Belgium 0-1 (0-1)

Borítókép: epa10850476 Yannick Carrasco of Belgium (R) celebrates scoring the 1-0 with teammates during the UEFA European qualifying Group F soccer match between Azerbaijan and Belgium on Dinamo Arena in Baku, Azerbaijan, 09 September 2023. EPA/ROMAN ISMAYILOV