Nagy verést kapott Frankfurtban a Bayern München; győztes napjuk volt a magyaroknak

Sallai Roland és Schäfer András csapata is nyerni tudott a Bundesliga 14. fordulójában, mindkét magyar játékos csereként lépett pályára

A címvédő Bayern München 5-1-re kikapott szombaton az Eintracht Franckfurt otthonában a német labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában. A bajorok – akiknél Lőw Zsolt a másodedző – 36 perc után már háromgólos hátrányban voltak, és bár a szünet előtt sikerült szépíteniük, a folytatásban tíz perc alatt újabb két gólt kaptak. Így nem tudták visszavenni az első helyet a Bayer Leverkusentől, amely ráadásul vasárnap akár növelheti is az előnyét.

Sallai Roland az 58. percben állt be a Freiburgba, amely Wolfsburgban tudott nyerni 1-0-ra.

Az Union Berlinben Schäfer András szintén csere volt, a 61. percben lépett pályára a vendég Borussia Mönchengladbach ellen. A fővárosiak 3-1-re nyertek, és elkerültek a sereghajtó helyről.

Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Leipzig 3-2-re diadalmaskodott a Borussia Dortmund otthonában.

A vendégeknél Gulácsi a cserepadon ült, míg Orbán sérülése után még nincs keretben. A meccs előtt a lipcseiek riválisukal szemben egy pont előnnyel álltak a negyedik helyen.

A hazaiak a 15. percben emberhátrányba kerültek Mats Hummels kiállítása miatt, majd a 32.-ben egy öngóllal a Leipzig szerzett vezetést. Közvetlenül a szünet előtt, a 45+6. percben váratlanul egyenlített a Dortmund.

A fordulást követően Christoph Baumgertner újból a vendégeket juttatta előnyhöz. A hajrában még egy-egy gól esett mindkét oldalon, így a lipcseiek megerősítették pozíciójukat a tabellán.

Bundesliga, 14. forduló:
Eintracht Frankfurt-Bayern München 5-1 (3-1)
FC Heidenheim-SV Darmstadt 3-2 (1-0)
Union Berlin-Borussia Mönchengladbach 3-1 (1-0)
Werder Bremen-FC Augsburg 2-0 (1-0)
VfL Wolfsburg-SC Freiburg 0-1 (0-0)
Borussia Dortmund-RB Leipzig 2-3 (1-1)

pénteken játszották:
TSG 1899 Hoffenheim-VfL Bochum 3-1 (2-0)

18. FSV Mainz 05 13 12-26 8

A Bayern München-Union Berlin mérkőzést január 24-én pótolják.

Borítókép: epa11019247 Frankfurt’s Eric Junior Dina Ebimbe (2-L) scores the 2-0 goal during the German Bundesliga soccer match between Eintracht Frankfurt and FC Bayern Munich in Frankfurt, Germany, 09 December 2023. EPA/RONALD WITTEK CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.