Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Schäfer András: Örülök az apró sikereknek, ezek kis lépéseknek tűnhetnek, de számomra nagy jelentőségük van

Schäfer András: Örülök az apró sikereknek, ezek kis lépéseknek tűnhetnek, de számomra nagy jelentőségük van

m4sport.hu
Schäfer András, az Union Berlin magyar válogatott játékosa az M1-nek nyilatkozott a hétvégi gólpassza után – a 24 éves játékos szót ejtett a makacs sérüléséről, a berliniek szezonjáról, valamint a magyar válogatottról is.

 

Mint megírtuk, Schäfer András gólpasszt adott, csapata, az Union Berlin pedig 1-0-ra legyőzte a vendég Darmstadt együttesét a német labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának első vasárnapi találkozóján.

A magyar válogatott középpályás kezdőként lépett pályára a sereghajtó elleni meccsen és kitűnően játszott, a berliniek 62. percben szerzett góljánál pedig egy kontratámadás végén ziccerbe hozta Benedict Hollerbachot. Schäfer a 83. percben sárga lapot kapott, majd edzője lecserélte.

A 24 éves játékos az M1-nek nyilatkozott az összecsapás után.

„Nem beszéltünk még Dominikkal, de nagyon örülök, hogy ő is gólpasszal tudott visszatérni a sérülése után. Igazi hatpontos meccs volt, ilyenkor nagy a nyomás, hiszen a csapat gyakorlatilag a kiesés elkerüléséért viaskodik. Szinte kötelező volt ez számunkra, még akkor is, ha ezen a szinten nincsen olyan, hogy kötlező. Jól vettük ezt az akadályt, a második félidőben jól játszottunk, nekem pedig nagyon sokat jelentett ez a meccs, mert ismét kezdőként léphettem pályára, bírta a lábam is. Örültem, hogy gólpasszal is tudtam segíteni a csapatot. De a legfontosabb a siker, nagyon fontos győzelem volt, hiszen el tudtunk lépni a hátsó hármastól.”

Schäfer óvatosan fogalmazott, s elmondta, a történtek után inkább nem jelentené ki, hogy „biztos lábakon áll”.

„Egy ilyen sérüléstörténet után nehéz kijelenteni, vagyis nem szeretnék semmit sem kijelenteni, nehogy pórul járjak. Sokkal óvatosabban beszélek erről a támáról, ezt egy ideig tartanám is. Szó sincs arról, hogy ne bíznék magamban, egyszerűen elég kritikus dolog volt ez számomra. Örülök az apró sikereknek, meg annak is, hogy mostmár hét-nyolc meccsen is segíthettem a csapatot, ezeken többé-kevésbé panaszmentesen tudtam játszani. Ezek kis lépéseknek tűnhetnek, de számomra nagyon nagy jelentőségük van.”

Szóba került az Union eddigi szereplése is – mint ismert, a berliniek 19 forduló után csak a 15. helyen állnak a Bundesligában, öt ponttal előzik meg a 16., osztályozós pozícióban álló Kölnt.

„Nehéz dolog. Akkor is nehéz kezelni csapaton belül, ha sikertelenségből hirtelen siker lesz, ugyanakkor a szezon elején ugyanúgy a negyven pontot tűztük ki célul, tehát a biztos bennmaradást, ami még teljesíthető. Szerintem egyébként több újonnan érkezett játékos is kiemelte, hogy annak ellenére, hogy BL-szereplő csapatról van szó, és mi most mégis a kiesés ellen harcolunk, annak ellenére is jó az öltözői hangulat, összetartó a közösség. Tudtuk, hogy ez már az előző szezonban is erősségünk volt, és ez most sincs másként. Meg vagyok róla győződve, hogy ez sikerre fog minket vezetni. Jó jel, hogy nem az egymásra mutogatás megy, hanem kiállunk egymásért, ha kell, öltözőn belül, ha kell, a médiában. Lehet, hogy fura, de nagyon pozitívan állok az idényhez.”

Továbbra is folyamatosan tartja a kapcsolatot Marco Rossi szövetségi kapitánnyal.

„A kapitány emberi oldalát senkinek sem kell bemutatni. Most is minden héten érdeklődik, kérdez az állapotomról – arról, hogy játszottam, hogy halad a beintegrálásom, továbbra is érzem a bizalmát és köszönöm neki a támogatást, mert ilyen nehéz időszak után ez nagyon jól esik. Egyből írt is a találkozó után, kérdezte, milyen volt. Úgyhogy éreztem a törődést. Rengeteg tétmeccset kell még lejátszanom addig, hogy a válogatottba visszatérhessek, próbálok formába lendülni és nyilván az a célom, hogy ott legyek márciusban, a felkészülési mérkőzéseken. Szerintem viszont megbocsátható, ha most meccsről meccsre gondolkodom, és nem azon agyalok, mi lesz márciusban vagy júniusban. Nagyon nagy vágyam, hogy újra válogatott legyek, erre minden lehetőségem megvan, de egészségesnek kell maradnom és jó teljesítményt kell nyújtanom.”

A tervek szerint márciusban Törökország és Koszovó, közvetlen az Európa-bajnokság előtt Írország és Málta ellen játszik felkészülési mérkőzést a magyar labdarúgó-válogatott.

 

Borítókép: Schäfer András (Fotó: Getty)

További tartalmak