Nemzeti Sportrádió
Most szól:

Gulácsi lehúzta a rolót; nyolc gólt vágott a Bayern a Bundesligában

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig hazai pályán 2–0-ra nyert a sereghajtó Darmstadt ellen a német labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának szombati játéknapján.

A lipcsei együttes sorozatban a harmadik hazai bajnokiját nyerte 2-0-ra. A magyar válogatott kapus és a lipcsei csapatkapitányi szalagot viselő védő egyaránt végigjátszotta a találkozót.

A címvédő Bayern München – amelynek Lőw Zsolt a másodedzője – a mesterhármast szerző Harry Kane vezetésével 8-1-re kiütötte a vendég Mainzot. Az angol válogatott támadó 25 fordulót követően 30 gólnál jár, és Bundesliga-történelmet írt: ő lett az első futballista a német élvonalban, aki első szezonjában négyszer is triplázott.

A Borussia Dortmund Marcel Sabitzer kiállítása miatt ugyan egy félidőn át emberhátrányban futballozott, mégis 2-1-re nyert a Werder Bremen otthonában.

Bundesliga, 25. forduló
Werder Bremen-Borussia Dortmund 1-2 (0-2)
Bayern München-FSV Mainz 8-1 (3-1)
RB Leipzig-SV Darmstadt 2-0 (1-0)
Borussia Mönchengladbach-1. FC Köln 3-3 (1-1)

18. Darmstadt 98             25  24-60  13

Borítókép: epa11209012 Munich's Harry Kane (R) celebrates with teammates after scoring the 1-0 opening goal during the German Bundesliga soccer match between FC Bayern Munich and 1.FSV Mainz 05 in Munich, Germany, 09 March 2024. EPA/RONALD WITTEK CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.