text logo

search

Gyilkos két perc ágyazott meg a Barca továbbjutásának a BL-nyolcaddöntőben

m4sport.hu/MTI
Az FC Barcelona 3–1-re legyőzte a Napolit az UEFA Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján, így 4–2-es összesítéssel bejutott a legjobb nyolc közé. A katalánok az első félidő 14. és 16. percében is betaláltak, s bár a Napoli még szépített, Lewandowski gólja lezárta a párharcot.

A Napoli elleni nyolcaddöntős párharc keddi visszavágóján a katalánok hazai környezetben bő negyedóra játék után már két góllal vezettek, de az olasz bajnok Amir Rrahman révén, a sorozat történetének első koszovói góljával még az első félidő közepén nyíltá tette az összecsapást. Így volt ez egészen a hajráig, amikor Robert Lewandowski eldöntötte a továbbjutás kérdését a Barcelona javára.

A Bajnokok Ligája negyed- és elődöntőjének sorsolását pénteken tartják Nyonban, az M4 Sport élőben közvetíti.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó:
FC Barcelona (spanyol)-SSC Napoli (olasz) 3-1 (2-1)
gól: Lopez (15.), Cancelo (17.), Lewandowski (83.), illetve Rrahmani (30.)
Továbbjutott: az FC Barcelona, 4-2-es összesítéssel.

A játéknap másik mérkőzésén az Arsenal tizenegyespárbajt követően búcsúztatta a Portót.

Borítókép: epa11217243 Barcelona's Fermin Lopez celebrates after scoring the 1-0 goal during the UEFA Champions League round of 16 second leg soccer match between FC Barcelona and SSC Napoli, in Barcelona, Catalonia, Spain, 12 March 2024. EPA/Alberto Estevez