Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

A Bundesligából kaphat posztriválist Nikitscher Tamás a Valladolidnál

A Bundesligából kaphat posztriválist Nikitscher Tamás a Valladolidnál

m4sport.hu | | Szerző: Vojtek Tamás
A spanyol élvonalban a kiesés ellen menekülő Real Valladolid Niktischer Tamás szerdai átigazolása után tovább erősítené középpályáját, német sajtóhírek szerint a Hoffenheim osztrák válogatott játékosa, Florian Grillitsch is érkezhet.

Az 50-szeres osztrák válogatott játékos a novemberben kinevezett új vezetőedző, Christian Ilzer irányítása alatt kiszorult az El főtábláján 27. helyen végző Hoffenheimből, így korábbi csapattársához, Szalai Attilához hasonlóan a szezon végéig kölcsönadhatják. A Kicker arról ír, hogy a La Ligában sereghajtó Valladolid lehet a befutó és ha minden zökkenőmentesen zajlik, már a napokban aláírhat Nikitscher Tamás csapatánál.

Grillitsch eredeti pozíciója szerint – a 6-szoros magyar válogatott játékoshoz hasonlóan – védekező középpályás, de a hátvédsor közepén is bevethető. Az osztrák játékost még 2026-ig szerződés köti a Hoffenheimhez, a fél éves kölcsön minden bizonnyal azt jelenti, hogy a Valladolid esetleges kiesése után nem maradna a spanyol klubnál.

A spanyol bajnokság sereghajtója nyolc pontra van az utolsó bennmaradó pozíciót elfoglaló Espanyol mögött, legközelebb pénteken, a Rayo Vallecano ellen, idegenben lép pályára Nikitscher Tamás csapata.

Borítókép: MTI/EPA/Ian Langsdon

További tartalmak