Sajtóhírek szerint a Philadelphia Union úgy döntött, nem hosszabbítja meg Gazdag Dániel szezon végén lejáró szerződését, helyette inkább eladják a csapat gólrekorderét némi bevételt generálva.
A 29 éves magyar támadót a Columbus Crew szerződtetheti, az X-en megjelent képek tanúsága szerint pénteken már együtt is edzett új együttesével, gyakorlatilag csak a hivatalos bejelentés van hátra.
After watching as many Union games as I have, I recognize that posture anywhere.
Daniel Gazdag is already practicing with Columbus.
Thanks to @brimackay15 for reporting.#doop #crew96
📷: @brimackay15 pic.twitter.com/tOvjjdgMBh— José Roberto Nuñez (@JoserNunez91) April 10, 2025
Ahogy a Jenkifoci írja, Gazdag egy pénzalapú transzfer keretein belül érkezhet Ohióba. Ezt a mechanizmust idén tették lehetővé az MLS-ben, korábban csak allokációs tőkéért vagy draftjogokért válthattak klubot a ligán belül a játékosok, most azonban már valódi átigazolási díjat is fizethetnek egymásnak a klubok egy-egy játékosért.
A Philadelphia Inquirer munkatársa, Jonathan Tannenwald már a transzfer pontos összegét is tudni véli: a 29-szeres válogatott játékosért 4 millió dollárt fizet a Columbus a pennsylvaniai együttesnek, s az összeg bizonyos teljesítmény-alapú kritériumok teljesülése esetén további 500 ezer dollárral nőhet.
Az amerikai labdarúgással foglalkozó Facebook-oldal emlékeztet, hogy a pénzalapú transzferek bevezetése óta ez a harmadik legnagyobb összeg, amit ligán belül kifizetnek egy játékosért: a listavezető brazil Evanderért 12 millió dollárt (plusz 150 ezer dollárnyi potenciális bónuszt) fizetett a Cincinnati a Portlandnek, a második helyen a korábbi MLS-MVP Lucho Acosta áll, akiért több mint öt millió dollárt utalt a Dallas a Cincinnatinek.
Gazdag Dániel 2021 májusa óta szerepel Philadelphia Unionban, azóta több klubrekordot megdöntött (többek között ő szerezte a legtöbb gólt a klub színeiben az MLS-ben). A 2017-ben a Honvéddal bajnoki címet nyerő, majd négy évvel később Kispestről Philadelphiába igazoló játékos 161 meccsen lépett pályára az Unionban, ezeken 72 gólt szerzett és 24 gólpasszt adott. Ugyan tavaly októberben még azt nyilatkozta az M4 Sportnak, hogy nagyszerűen érzi magát családjával a városban, és nem is gondol a Philadelphiától való távozásra, most úgy tűnik, mégis meggyőzték.
Kapcsolódó tartalom
A Columbusnak azért is lehet szüksége a magyar támadóra, mert februárban eladta a La Ligában szereplő Real Betisnek 13 millió euróért Cucho Hernándezt.
Egyébként nem Gazdag lenne a Columbus történetének első magyar játékosa: Németh Krisztián 2020-ban egy fél szezont lehúzott a csapatnál, és MLS-bajnok lett a sárga-feketék színeiben, igaz a nagydöntőben nem lépett pályára.