Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Szoboszlai Dominik történelmet írt: ő az első magyar, aki Premier League-et nyert

Szoboszlai Dominik történelmet írt: ő az első magyar, aki Premier League-et nyert

m4sport.hu | Szerző: Hercze Kristóf
A Liverpool labdarúgócsapata a vasárnapi, Tottenham Hotspur ellen aratott 5–1-es sikerével matematikailag is bebiztosította bajnoki címét a 2024–2025-ös Premier League-idényben, ezzel pedig megvan a Premier League (és az angol labdarúgó-bajnokság) történetének első magyar győztese Szoboszlai Dominik személyében, aki két gólpasszal vette ki részét a Spurs elleni sikerből.

Szoboszlai Dominik 2023 nyarán 70 millió euróért igazolt a Liverpoolhoz, az első szezonjában még Jürgen Klopp irányítása alatt futballozott, a német szakember azonban tavaly bejelentette távozását, a helyére pedig a holland Arne Slot érkezett a kispadra.

A 46 esztendős trénernek hamar feltűnt Szoboszlai elképesztő teherbírása, s már az első pillanattól kulcsemberként tekintett rá: a magyar válogatott csapatkapitánya a Pool első négy bajnokiját egyaránt végigjátszotta, ezeken nagyszerűen teljesített, az Ipswich és a Manchester United ellen is kiosztott egy-egy gólpasszt.

„Minden alkalommal, mikor itt ülök és róla beszélek, elmondom, hogy ő egy gép. Folyamatosan megy előre, csak fut, fut és fut” – jellemezte Slot Szoboszlait még márciusban.

A teljes sajtótájékoztatót itt nézheti vissza (a Szoboszlairól szóló válasz 3:50-től):

Vele a soraiban az együttes az első 13 PL-találkozójából 11-et megnyert, egyszer döntetlennel zárt, egyszer pedig kikapott – a Liverpool a folytatásban sem vett vissza, az ezidáig lejátszott 34 bajnokijából 25-öt megnyert, hétszer ikszelt, s mindössze kétszer botlott.

Szoboszlai Dominik 32 bajnoki találkozón jutott szóhoz, 26 alkalommal kezdőként, összesen 2261 percet töltött a pályán, 5 gól mellett 6 asszisztot is kiosztott: betalált a Southampton, a Tottenham, az Ipswich, a Manchester City és a Newcastle ellen – kifejezetten emlékezetes lehet a címvédő City elleni diadal, a szuperrangadón a Liverpool 2–0-ra nyert, Szoboszlai pedig gólt szerzett és gólpasszt osztott ki, nem meglepő módon ő lett a mérkőzés embere.

A szurkolók is díjazták a fáradhatatlan középpályás teljesítményét, februárban őt választották meg a hónap legjobbjának, az említett etapban hét összecsapáson háromszor volt eredményes, az összes meccsen kezdett, két alkalommal is ő kapta a legjobbnak járó díjat a lefújás után. Amikor átvette az elismerést, a Manchester City elleni találkozót emelte ki.

„Azt hiszem, ez volt a hónap csúcspontja, csodálatosan játszottunk, el tudnám fogadni máskor is” – vélekedett Szoboszlai, elárulva, sokan kérdezik tőle, hogyan képes olyan nagy mennyiségű robotolásra, amit a szezon során mutatott.

„Csak becsukom a szemem és megteszek mindent. Szerintem ez mentális dolog. Ha tudom, hogy képes vagyok rá, akkor az is vagyok. Néha fáradtabbnak érzem magam a szokásosnál, de ilyesmi egyszer vagy kétszer fordulhat elő a szezonban, nem többször.”

A Poolnak az évad során volt egy nehezebb időszaka, a gárda márciusban, a Paris Saint-Germain ellen igencsak enervált futballt bemutatva már a negyeddöntőben búcsúzott a Bajnokok Ligájától, majd néhány nappal később a Ligakupa döntőjét is elveszítette, ott a Newcastle-től kapott ki 2–1-re. Ebből azonban hamar kikászálódott Slot legénysége, s áprilisban az Everton, a West Ham és a Leicester ellen is begyűjtötte a maximális három pontot.

Vasárnap pedig biztossá vált: a meccsen két gólpasszig jutó (és társainak összesen nyolc helyzetet teremtő) Szoboszlai Dominik a Tottenham legyőzésével történelmet írt, a Liverpool ugyanis behozhatatlan előnyre tett szert, s a 24 éves játékos lett az első magyar bajnok a Premier League-ben.

S az is lehet, hogy a következő kiírásban már két magyarnak szurkolhatunk ugyanabban a mezben, hiszen ha hinni lehet a különböző értesüléseknek, Slot szívesen látná Liverpoolban Kerkez Milost is, aki pedig boldogan szerződne az Anfieldre…

Borítókép: LIVERPOOL, ENGLAND - APRIL 27: Players of Liverpool celebrate the teams victory and confirmation of winning the Premier League title after the Premier League match between Liverpool FC and Tottenham Hotspur FC at Anfield on April 27, 2025 in Liverpool, England. (Photo by Carl Recine/Getty Images)

További tartalmak