Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Hivatalos: távozik a Sepsitől a magyar válogatott játékos, Diósgyőrben folytatja

Hivatalos: távozik a Sepsitől a magyar válogatott játékos, Diósgyőrben folytatja

m4sport.hu | Szerző: Hercze Kristóf
A Sepsi OSK labdarúgócsapata a hivatalos honlapján adott hírt Tamás Márk távozásáról. Nem sokkal később a Fizz Ligában szereplő DVTK be is jelentette a leigazolását.

A 31 éves, egyszeres magyar válogatott védő a Sepsi tájékoztatása szerint közös megegyezéssel hagyja el a klubot.

Tamás Márk januárban, szabadon igazolhatóként került a román élvonaltól azóta búcsúzott alakulathoz, amelyben csupán négy tétmérkőzésen lépett pályára.

FRISS, 13.10: Meg is van Tamás következő csapata, a Diósgyőr ugyanis bejelentette az érkezését.

„Végig azt éreztem Tamás Márkon, hogy nagyon motivált és nyitott arra, hogy visszatérjen Diósgyőrbe. A külföldön szerzett tapasztalatainak köszönhetően az elmúlt években rengeteget fejlődött, így sokat várunk tőle – mondta el Kovács Zoltán, a DVTK sportigazgatója. – Érkezésével a kapus poszttól a center posztig egy nagyon erős tengely alakult ki, ami kifejezetten fontos a csapatépítés szempontjából, illetve élesedik a versenyhelyzet a csapatba kerülésért is. Sok fiatal található a keretünkben, számukra is nagy segítséget nyújtanak a rutinos labdarúgók, ezért különösen lényeges szempont, hogy Tamás Márk egy karakteres, vezér típusú egyéniség, akire szüksége van a csapatnak az öltözőben és a pályán is.”

Fotó: dvtk.eu

A Sepsi másik magyarja, Sigér Dávid a kiesés ellenére is maradna az együttesnél – ezt Dr. Horváth Zsolt, a középpályás ügynöke még júniusban árulta el az m4sport.hu-nak. Mint akkor kiemelte, erre nagy is az esély, s a felek azon dolgoznak, hogy megtalálják a módját a közös folytatásnak.

Noha azóta hivatalosan nem jelentettek be szerződéshosszabbítást, Sigér jelenleg is a Sepsivel készül.

Borítókép: Fotó: dvtk.eu

További tartalmak