Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Pocsék kezdés után Vitális nagy gólja hozta vissza a győri reményeket Svédországban

Pocsék kezdés után Vitális nagy gólja hozta vissza a győri reményeket Svédországban

m4sport | MTI
Bő 20 perc után kétgólos hátrányba került a Csongvai Áronnal felálló AIK otthonában az ETO, de a győriek megrázták magukat, és Vitális Milán szép góljával 2–1-re mentettek a hajrában, így nyílt maradt a továbbjutás sorsa a hazai visszavágó előtt a Konferencia-liga 3. selejtezőkörében.

Konferencia-liga, selejtező, 3. forduló, első mérkőzés:
AIK Stockholm (svéd)–ETO FC 2–1 (2–0)
Stockholm, v.: Daniel Schlager (német)
gólszerzők: Besirovic (7.), Celina (21.), illetve Vitális (78.)
sárga lap: Papagiannopoulos (73.)
AIK Stockholm: Nordfeldt – Thychosen, Benkovic (Edh, 67.), Papagiannopoulos, Tiedemann (Isherwood, 67.) – Ali, Csongvai, Saletros, Besirovic – Celina (Hove, 81.), Flataker (Guidetti, 81.)
ETO FC: Petras – Krpic, Abrahamsson (Boldor, 86.), Csinger – Tóth R., Gavric, Anton, Ouro (Piscsur, 92.), Bánáti (Vladoiu, a szünetben) – Benbuali, Bumba (Vitális, 61.)

Kiegyenlített első percek után a svédek az első ígéretes akciójukból betaláltak a korábban Mezőkövesden is futballozó bosnyák Dino Besirovic jóvoltából. A gól nem zavarta meg a Győrt, amely sokkal többet birtokolta a labdát, mégis eleinte a hazaiak voltak veszélyesebbek. Hiába irányított a magyar csapat, többször fellazult a védelme és ezeket az üres területeket kihasználva a játékrész derekához közeledve megduplázta előnyét az AIK a koszovói Bersant Celina révén.

A zöld-fehérek ezt követően még nagyobb energiákat mozgósítottak, így a szünetig számos szépítési lehetőségük volt, ziccerig is eljutottak, de gólt nem szereztek, pedig volt olyan alkalom, amikor a svéd együttes kapusának tíz másodperc alatt háromszor is nagyot kellett védenie. Ebben a periódusban már nem a kulcspasszok hiányoztak az ETO játékából, hanem a befejezésekbe csúszott hiba.

Térfélcserét követően a kétgólos vezetés birtokában visszahúzódott a stockholmi gárda, átengedte a területet ellenfelének. A Győr próbálkozott is rendületlenül, és bár vezetett kecsegtető támadásokat, a lövések továbbra is pontatlanok voltak, vagy elakadtak a blokkokban. A svédek elsősorban pontrúgásokból és elvétve gyors kontrákból veszélyeztettek, de kevés sikerrel. Ellenben a Rába-partiak éppen egy szögletből szépítettek, miután a kifejelt labdát Vitális 18 méterről a jobb alsó sarokba lőtte.

A győriek nem elégedtek meg ennyivel, tovább küzdöttek az egyenlítésért, de az már nem jött össze a lefújásig, így ugyan hátrányból várja a hazai visszavágót, de korántsem reménytelen helyzetből. Ez annak is köszönhető, hogy a hosszabbításban a hátvéd Csinger óriásit mentett a ziccerben kilépő svéd csatárral szemben. A hazaiak magyar légiósa, Csongvai Áron nagyszerűen teljesített és végigjátszotta a találkozót.

A visszavágót jövő csütörtökön Győrben rendezik, a továbbjutóra a Bolla Bendegúzt foglalkoztató osztrák Rapid Wien és a Keresztes Krisztiánt soraiban tudó skót Dundee United győztese vár a kvalifikáció utolsó körében.

Borítókép: Stockholm, 2025. augusztus 7.Nadir Benbuali, a Gyõri ETO FC (j) és Abdihakim Ali, az AIK Stockholm játékosa a labdarúgó Konferencia-liga 3. selejtezõfordulójának elsõ, AIK Stockholm-Gyõri ETO FC mérkõzésén Stockholmban 2025. augusztus 7-én.MTI/EPA/TT Hírügynökség/Christine Olsson

További tartalmak