A belga portál arról ír, hogy a Lommelt irányító Lee Johnson vezetőedző ismerős arccal találkozott az edzésen. Mint írják, Vancsa Zalán eddig Manchesterben tartózkodott, de a munkavállalási engedélye lejártával visszatért Belgiumba. A kétszeres magyar válogatott támadó azért lehetett Angliában, mert a brit székhelyű City Football Group tulajdonába tartozik a Lommel és a Manchester City is.
A HBVL hozzáteszi, jelenleg nem világos, hogy a 20 éves játékos marad-e a Lommelnél, vagy esetleg más helyre igazol, annyi biztos, hogy 2027-ig köti szerződés a klubhoz.
Vancsa az előző idény őszi szezonját a Gentnél töltötte kölcsönben, de csak epizódszerep jutott neki. Nem is töltötte ki az egy évre szóló szerződését, februárban távozott, akkor a Roda vette kölcsön. Hollandiában sem váltotta meg a világot, a csapat színeiben 13 bajnokin összesen 704 percet kapott, gólt nem szerzett. Kilencszer a kezdőcsapat tagja volt, de csak egyszer töltött 90 percet a pályán.













