A Ferencváros a Viktoria Plzen elleni hazai 1–1-et követően csütörtökön 21 órától a nyitókörben a Rangers vendégeként 1–0-ra nyerő Genk otthonában lép pályára az Európa-liga ligaszakaszának második fordulójában.
A meccs előtti napon az M4 Sport stábja a belgák csapatkapitányával, Bryan Heynennel beszélgetett, aki a két csapat két évvel ezelőtti találkozásaikor is pályán volt a Konferencia-liga csoportkörében, ahol Genkben egy 0–0-s, a Groupama Arénában 1–1-es döntetlent született.
Kapcsolódó tartalom
„A két évvel ezelőtti Ferencváros más, mint a jelenlegi, nálunk is, de szerintem náluk is volt azóta edzőcsere. Más rendszerben is futballozunk, mint akkoriban. Mindkét mérkőzés kemény volt és döntetlennel végződött, de természetesen most is megpróbáljuk megszerezni a három pontot” – reagált a 28 éves középpályás, aki az Európa-liga mezőnyének egyik legfiatalabb csapatát vezeti.
„Először is kiemelném, hogy európai kupasorozatban játszani mindig különleges dolog. Fiatal csapatunk van, vannak, akiknek még nincs tapasztalatuk ebben, részemről fontos, hogy mentálisan felkészítsem őket az európai és a hazai bajnokság közötti különbségekre – fogalmazott csapatkapitányi felelősségéről. – Szerintem a sok fiatalunk jól kiegészíti egymást az idősebbekkel. De a sok fiatal jó, mert ők is megtapasztalják az európai futballt, hiszen ez másmilyen, mint a saját ligánk. Viszont ambíciózus játékosok, akik éheznek a jó teljesítményre, már csak biztosra kell mennünk, hogy ezt anélkül teszik, hogy elveszítenék a fejüket.”
És hogy mit a tart a Ferencváros erősségének?
„Az elemzéseken, amiket a Fradiról láttunk, 3-5-2-ben játszottak, a két szélső védőjük sokat ad be, a csatárok pedig erősek fejjátékban. Úgy gondolom, a legfontosabb az lesz, hogy ezekre felkészüljünk” – mondta Heynen.
A Genk-Ferencváros mérkőzés 21 órakor kezdődik majd a 21 500 férőhelyes Cegeka Arénában. Az összecsapás játékvezetője a görög Anasztásziosz Szidirópulosz lesz, a meccset pedig élőben közvetíti az M4 Sport és az m4sport.hu, a Nemzeti Sportrádió és a Kossuth Rádió is.













