„Nem tudom pontosan, mikor játszhat újra. Az orvosi stábbal csinálja a rehabilitációt. Egyelőre nem edz a csapattal, így nem tudok részletes információval szolgálni az állapotáról. Az előző szezonban sok sérülése volt, sérülten is érkezett hozzánk, ráadásul néhány edzés után ismét megsérült. Talán néhány hét múlva elkezdhet tréningezni, de hogy mikor játszhat, azt nem tudom. Tudom, hogy az orvosi stáb keményen dolgozik azon, hogy ez minél előbb megtörténjen. Az ő érdeke is, hogy minél hamarabb készen álljon, pályára lépjen, hiszen egy fiatal játékosnak nem szabad sokat kihagynia ebben a korban” – mondta az Európa-liga-keretbe nevezett, de az idény eddigi összes meccsét kihagyó Lisztes Krisztiánról Robbie Keane.
Kapcsolódó tartalom
Lisztes Krisztián 2022 májusában, 17 évesen debütált bajnokin, ám a 2022/23-as szezon tavaszán 9 bajnokin lépett pályára, ahol 5 gólt szerzett és 1 gólpasszt adott, a következő idényben pedig 34 tétmérkőzésen 10 gólig és 6 gólpasszig jutott. Tehetségére felfigyelt az Eintracht Frankfurt, mely sajtóhírek szerint 6 millió euróért, 2029 nyaráig szerződtette a fiatal támadót.
Első németországi idénye viszont nem alakult álomszerűen: az egész szezonban sérülések hátráltatták, mindössze a frankfurtiak negyedosztályú, második csapatában léphetett pályára, ott is csak három alkalommal (1 gólpassz). A 20 éves játékos augusztusban kölcsönben, a 2025/26-os idény végéig visszatért a Fradihoz, ám azóta is sérüléssel bajlódik.
A Genk–Ferencváros mérkőzés 21 órakor, az M4 Sport felvezetése 20 órakor kezdődik csütörtökön.













