Musorujsag
Élő Eredmények

BL-selejtezők: Lang Ádámék kikaptak Zágrábban, kolozsvári siker született Gibraltáron

BL-selejtezők: Lang Ádámék kikaptak Zágrábban, kolozsvári siker született Gibraltáron

MTI
Lang Ádám csapata, a ciprusi Omonia Nicosia 2-0-ra kikapott a horvát Dinamo Zagreb otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójának keddi első mérkőzésén. A 39-szeres magyar válogatott védő végigjátszotta a találkozót.

A Rapid Wien hazai pályán 2-1-re legyőzte a Sparta Praha csapatát, pedig a vendég csehek már a harmadik percben megszerezték a vezetést, a házigazda osztrákok azonban a második félidőben Christoph Knasmüllner duplájával tíz percen belül fordítottak.

A skót Celtic FC 1-1-es döntetlent játszott vendégével, a dán FC Midtjylland csapatával.

A CFR Cluj 2-1-es előnyt szerzett a gibraltári Lincoln Red Imps otthonában az első mérkőzésén. A kolozsváriak mindkét gólját a horvát Gabriel Debeljuh jegyezte a második félidőben, azt megelőzően, hogy a szünet előtt a gibraltári alakulat a spanyol Marcos Rosa találatával még vezetett.

A moldovai Sheriff Tiraspol 1-0-ra győzött az örmény FC Alashkert vendégeként, a Jerevánban rendezett találkozó egyetlen gólját a brazíliai születésű, négyszeres moldovai válogatott Luvannor Henrique de Sousa szerezte a 83. percben.

Amelyik csapat a BL-selejtező harmadik fordulójába jut, biztosan valamelyik nemzetközi kupasorozat csoportkörében játszhat majd.

Eredmények, 2. forduló, első mérkőzés:
Celtic FC (skót)- FC Midtjylland (dán) 1-1 (1-0)
Rapid Wien (osztrák)-Sparta Praha (cseh) 2-1 (0-1)
Ferencvárosi TC-Zalgiris Vilnius (litván) 2-0 (2-0)
Dinamo Zagreb (horvát)-Omonoia Nicosia (ciprusi) 2-0 (0-0)
Lincoln Red Imps (gibraltári)-CFR Cluj (román) 1-2 (1-0)
FC Alashkert (örmény)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 0-1 (0-0)

szerdán játsszák:
Kairat Almati (kazah)-Crvena zvezda (szerb) 16.00
Malmö FF (svéd)-Helsinki JK (finn) 19.00
NS Mura (szlovén)-PFC Ludogorec (bolgár) 20.00
Slovan Bratislava (szlovák)-Young Boys (svájci) 20.30
Legia Warszawa (lengyel)-Flora Tallinn (észt) 21.00
Olimpiakosz (görög)-Neftcsi PFK (azeri) 21.00
PSV Eindhoven (holland)-Galatasaray (török) 21.00

Borítókép: Facebook/OMONOIA FC

További tartalmak