Musorujsag
Élő Eredmények
 

A BL-rájátszás visszavágóján is kikapott a Ferencváros, az EL-csoportkörben folytatja

A BL-rájátszás visszavágóján is kikapott a Ferencváros, az EL-csoportkörben folytatja

m4sport.hu
A Bajnokok Ligája-playoff körének visszavágóján a Ferencváros 3-2-es vereséget szenvedett a svájci bajnok BSC Young Boys csapata ellen a Groupama Arénában. Miután a párharc első mérkőzésén is 3-2-re kikaptak a zöld-fehérek Bernben, nem jutottak a BL csoportkörébe.

Bajnokok Ligája Play Off, visszavágó:
Ferencváros-Young Boys (svájci) 2-3 (2-1)

Budapest, Groupama Aréna, 20 677 néző. Vezette: Karaszjov (orosz)

FERENCVÁROS:
Dibusz – Wingo, Blazic, Kovacevic, Civic – Somália (Mak, 86.), Laidouni, Zachariassen (Loncar, 76.) – Uzuni, Boli (Zubkov, 71.), R. Mmaee.
Vezetőedző: Peter Stöger

YOUNG BOYS:
Von Ballmoos – Maceiras, M. Camara, Zesiger, U. Garcia – Fassnacht, Sierro (Aebischer, 63.), Martins Pereira, Ngamaleu – M. Elia (Lauper, 85.), Siebatcheu (Mambimbi, 85.).
Vezetőedző: David Wagner

Gólok: Wingo (18. perc), R. Mmaee (27.) illetve Zesinger (5.), Fassnacht (56.), Mambimbi (90+3.)
Piros lap: Laidouni (FTC) (64. perc)

Összesítésben 6-4-gyel a Young Boys jutott a Bajnokok Ligája csoportkörébe, a Ferencváros az Európa Liga csoportkörében folytatja, melynek sorsolását pénteken 12 órától közvetíti az M4 Sport.

Már 45 perccel a találkozó előtt fantasztikus hangulat uralkodott a szinte telt házas Groupama Arénában, ahol a kezdő sípszóra alig maradt üres szék. Az FTC szurkolótábora ezúttal fehérbe öltözött, aminek a bevonuláskor nagy szerepe volt, mivel a tábor a Bajnokok Ligája egyik szimbólumát, a csillagos labdát megformázva köszöntötte a csapatokat, egyúttal jelezte, mindent megtesz azért, hogy kedvencei idén is a legrangosabb európai kupasorozat főtábláján szerepeljenek.

A svájciak gyorsan lelohasztották a hangulatot, mivel már a negyedik percben megszerezték a vezetést egy szöglet utáni fejesgóllal. A Young Boys a vezetés után visszaállt, de nem tudta sokáig őrizni az eredményt, mert kapusa nagyot hibázott, így a 18. percben egyenlített a Ferencváros. A svájciak rögtön felpörögtek és néhány perccel később csak a kapufa mentette meg a magyar bajnokot. A hazaiak ugyanakkor gyorsan visszavették a kezdeményezést és nagy nyomás alá helyezték riválisukat, a 27. percben pedig egy szöglet után átvették a vezetést, ezzel döntetlenre alakítva a párharc állását. A szünetig picit megnyugodtak a kedélyek, újabb gól nem esett.

A fordulást követően a Young Boys vette át az irányítást, már a hazaiak térfelén letámadott és bő tíz perc után egyenlített. A 63. percben kis híján eldőlt a továbbjutás kérdése, de Ngamaleu fantasztikus emelése kijött a kapufáról, viszont így is nehéz helyzetbe került a Ferencváros, mivel pillanatokkal később Laidouni megkapta második sárga lapját.

A 72. percben újra lezárhatta volna a párharcot a Young Boys, de Dibusz életben tartotta a Ferencváros reményeit azzal, hogy kivédte Siebatcheu 11-esét. A tíz emberrel futballozó Ferencváros a hajrában már nem tudott komoly helyzetet kialítani, a svájciak viszont egy kontra végén még az utolsó pillanatban betaláltak, így kettős győzelemmel jutottak a BL csoportkörébe.

A Ferencváros révén kilencedszer jutott magyar labdarúgócsapat csoportkörbe európai kupasorozatban, a zöld-fehéreknek ötödször sikerült ez a bravúr.

Az viszont először fordult elő, hogy egymás után négy idényben van magyar együttes a főtáblán, ugyanis 2018-ban a Fehérvár – még Vidi FC néven -, 2019-ben és idén pedig az FTC jutott bajnokként az Európa-liga csoportkörébe, míg tavaly a zöld-fehérek a BL-főtáblájára meneteltek.

Szintén történelmi, hogy a Ferencváros egymást követő három idényben csoportkörös, korábban ez egyetlen magyar csapatnak sem sikerült.

Csoportkörbe jutott magyar csapatok:
Ferencváros (1995, Bajnokok Ligája)
Ferencváros (2004, UEFA Kupa)
Debreceni VSC (2009, Bajnokok Ligája)
Debreceni VSC (2010, Európa-liga)
Videoton FC (2012, Európa-liga)
MOL Vidi FC (2018, Európa-liga)
Ferencváros (2019, Európa-liga)
Ferencváros (2020, Bajnokok Ligája)
Ferencváros (2021, Európa-liga)

Array
(
    [replacement] => [galleryreference id="1819928"]
    [shortcode] => 
		
		

    [title] => 
    [image] => //m4sport.hu/wp-content/uploads/sites/10/2021/08/09428165-1-1920x1080.jpg
    [alignment] => aligncenter
)
Borítókép: EPA/THOMAS HODEL

További tartalmak

Kapcsolódó hírek

Peter Stöger: Nehéz elfogadni, hogy ez az álom véget ért
A Ferencváros hazai pályán is 3-2-es vereséget szenvedett a Young Boystól, így a svájci csapat kettős győzelemmel, 6-4-es összesítéssel jutott a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörébe, míg a magyar bajnok az Európa-liga főtábláján szerepelhet.
Bajnokok Ligája