×

Emberhátrányban nyert a Leverkusen, Haaland duplája is kellett a dortmundi sikerhez

A Bayer Leverkusen 3-1-re nyert a VfB Stuttgart otthonában, míg a Borussia Dortmund a Union Berlint győzte le 4-2-re a német labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójának vasárnapi játéknapján. A játéknap zárómeccsén a Wolfsburg döntetlent játszott a nyeretlen Eintracht Frankfurttal, így nincs már százszázalékos csapat a Bundesligában.

A gyógyszergyáriak kezdőcsapatában öt helyen volt változás a Ferencváros elleni csütörtöki Európa-liga csoportmérkőzéshez (2-1) képest, és Robert Andrich, valamint Patrik Schick találataival már a 19. percben 2-0-ra vezettek. Ugyanakkor bő tíz perccel később az első gól szerzőjét kiállította a játékvezető, így nehéz helyzetbe került a vendég gárda.

A hazaiak nem sokkal később szépítettek ugyan, de a második félidő közepén a Ferencváros ellen is eredményes, 18 éves Florian Wirtz eldöntötte a három pont sorsát.

A Dortmund összességében magabiztosan, 4-2-re győzte le a Union Berlint, a sárga-feketéknél duplázott a norvég Erling Haaland, aki ebben az idényben nyolc tétmérkőzésen 11 gólnál tart.

Az esti mérkőzésen a Wolfsburg 1-1-es döntetlent játszott az Eintracht Frankfurttal, így elvesztette százszázalékos mérlegét és visszacsúszott a Bundesliga második helyére.