A Leverkusen nem bírt a Betisszel a Ferencváros El-csoportjában

m4sport.hu/MTI
A spanyol Betis 1–1-es döntetlent játszott a német Bayer Leverkusennel a labdarúgó Európa-liga 3. fordulójában, csütörtökön.

A két együttes gól nélküli döntetlennel vonulhatott szünetre. A második félidőben a Betis szerzett vezetést a 75. percben, ám hét perccel később egyenlített a Leverkusen. Végül maradt az 1–1, amivel mindkét együttesnek hét pontja van a G-csoportban – jobb gólkülönbségének köszönhetően (7–2) a négyes élén a Leverkusen áll, míg a Betis (8–5) a második. A kvartettben a Ferencváros kedden lépett pályára, a magyar rekorbajnok Skóciában 2–0-s vereséget szenvedett a Celtic ellen.

A Szalai Attilával felálló török Fenerbahce 2–2-es döntetlent játszott otthon a belga Royal Antwerpennel.  A magyar válogatott védőt a 87. percben lecserélték.

Real Betis (spanyol)–Bayer Leverkusen (német) 1–1 (0–0)
gól: Iglesias (75.), illetve Andrich (82.)
Kedden játszották
Celtic Glasgow (skót)–FERENCVÁROS 2–0 (0–0)
gól: Furuhasi (57.), Turnbull (81.)

A csoport állása
1. Bayer Leverkusen  3  2 1 –  7-2  7 pont
2. Real Betis        3  2 1 –  8-5  7
3. Celtic Glasgow    3  1 – 2  5-8  3
4. FERENCVÁROS       3  – – 3  2-7  0

A csoport első helyezettje nyolcaddöntőbe jut, míg a második a Bajnokok Ligája nyolc csoportharmadikjának egyikével játszik a 16 közé kerülésért. Az El-csoportharmadikok a Konferencia-liga egyenes kieséses szakaszában folytatják.