Videó: állva tapsolt a brentfordi stadion, 259 nap után visszatért a pályára Christian Eriksen

m4sport.hu | Szerző: Sz.V.
Az angol labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában a Brentford–Newcastle találkozó 52. percében ismét pályára lépett Christian Eriksen.

A dán válogatott játékos szíve 2021. június 12-én, a Dánia–Finnország Európa-bajnoki csoportmeccs 40. percében állt le hirtelen, s a pályán kellett újraéleszteni. Később már stabil állapotban szállították kórházba, s szívritmus-szabályozót kapott, rendkívüli tartásról tanúbizonyságot téve a futballal sem hagyott fel.

Ősszel az Ajax ificsapatával is edzett, majd január végén a Premier League-ben szereplő Brentford igazolta le. Hosszú idő, egészen pontosan 259 nap után pedig tétmérkőzésen is visszatért a futballpályára: a Newcastle elleni bajnoki (0–2) 52. percében cserélte be Thomas Frank vezetőedző.

A Manchester United a Wanda Metropolitanóban elért döntetlenje után a bajnokságban a Watford ellen is ikszelt, valószínűleg előbbivel voltak elégedettebbek a Vörös Ördögök. Cristiano Ronaldo az első félidőben betalált, de les miatt érvénytelenítették gólját. Az MU 22 lövéssel próbálkozott a találkozón, mégsem tudott eredményes lenni.

A Crystal Palace és a Burnley 1–1-et játszott.

West Ham United–Wolverhampton Wanderers 15.00

A Chelsea–Leicester City és Arsenal–FC Liverpool összecsapást a Ligakupa vasárnapi döntője miatt elhalasztották.

Borítókép: Getty Images