×

A szezon eddigi legfordulatosabb meccsét játszotta a Newcastle és a Manchester City

m4sport.hu | Kovács Máté
A szarkák 3-1-re is vezettek, de pontosztoszkodás lett a vége.

Az angol labdarúgó-bajnokságban szereplő Newcastle úgy fogadta a bajnoki címvédő Manchester Cityt, hogy az előző szezon során, két meccsen kilenc gólt kaptak Pep Guardiola csapatától, és a mérkőzés most is úgy kezdődött, hogy kiütés lehet belőle. A City Ilkay Gündogan révén már az ötödik percben vezetést szerzett. A bekapott gól azonban felrázta a Szarkákat, volt olyan időszaka a párharcnak, amikor 90-10% volt a labdabirtoklási arány a Newcastle javára. A mezőnyfölény pedig gólokat eredményezett. A 28. percben Almirón kiegyenlített, a 39.-ben pedig Callum Wilson találatával már a hazaiak vezettek. A második félidőben is korán jött a játékrész első gólja, Trippier szabadrúgásból volt eredményes, és a Newcastle ekkor már 3-1-re vezetett. A címvédő viszont nem adta meg magát, a 60. percben Haaland szépített, a 64.-ben Bernando Silva már kiegyenlített, és ez az eredmény a lefújásig már nem változott, maradt a 3-3. A Newcastle menedzsere, Eddie Howe edzői karrierje során először szerzett pontot a Manchester City ellen, tizenhárom találkozóra volt szüksége ehhez, korábban a Bournemouth mestereként mindig kikapott az égszínkékektől.

Josep Guardiola csapata – amely első két meccsén gólt sem kapott – sorozatban öt siker után veszített pontot a Newcastle-lel szemben. A Premier League harmadik fordulója hétfő este az angol futball legnagyobb rangadójával, a Manchester United – Liverpool párharccal zárul.