Újabb rangadót nyert az Arsenal és a bajnokság felénél már 50 pontos

M4 Sport | Szerző: Kovács Máté
Az Arsenal a szezon egyik legfordulatosabb mérkőzésén 3-2-re legyőzte a Manchester Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában. A győztes találatot Eddie Nketiah szerezte a 90. percben, aki így duplázott a meccsen. Mikel Arteta csapata 19 fordulót követően 50 ponttal továbbra is a Premier League élén áll.

A Manchester United elmúlt időszakban nyújtott jó formájának egyik alappillére, Casemiro a Crystal Palace ellen elért 1-1-es döntetlen során sárga lapot kapott, így kihagyta az Arsenal elleni rangadót. Mégis a Vörös Ördögök kezdték jobban a meccset, Rashford a 17. percben egy távoli lövéssel juttatta előnyhöz csapatát. Az angol támadó szezonbéli kilencedik gólját szerezte és csakúgy, mint az őszi meccsen – amikor az MU eddig egyedüli csapatként 3-1-re győzni tudott az Arsenal ellen – ezen a párharcon is betalált. Hét perccel később jött az egyenlítés, a sérülés miatt kiváló Gabriel Jesust remeklő pótló Eddie Nketiah volt eredményes, akinek kifejezetten jól megy hazai pályán az elmúlt időszakban, az előző 13 kezdőként játszott meccsén 12 gólt szerzett az Emiratesben.

Az 53. percben Bukayo Sakának is elsült a lába, a tizenhatoson kívülről vette be De Gea kapuját, de megint nem sokáig marad az egyik együttesnél az előny, ugyanis az 59. percben Lisandro Martinez egy szöglet és Ramsdale rossz kijövetele után fejjel egyenlített. Az Arsenal innentől kezdve nagy rohamokat vezetett az MU kapujára, s végül a szerencse is kellett a három pont megszerzéséhez, egy felpattanó labdát Nketiah juttatott a kapuba a 90. percben, aki így duplázott. A fiatal támadó a második Arsenal-futballista lett, aki a 90.percben győztes gólt szerzett egy Manchester United elleni rangadón a PL-ben, legutóbb ez 2007-ben Thierry Henry-nak sikerült.

Az észak-londoni csapat fantasztikus végjátékot produkált, a lövések tekintetében 25-6 volt a mutató, az xG-értékekben pedig 2,9-0,3-ra múlták felül ellenfelüket. Az Ágyúsok tartották előnyüket a Manchester Cityvel szemben és Mikel Arteta együttese már 50 pontos a bajnokságban.

Arsenal-Manchester United 3-2 (1-1)

Korábban:

Manchester City-Wolverhampton Wanderers 3-0 (1-0)

20. Southampton           20  17-35  15

Borítókép: Eddie Nketiah és Bukayo Saka ünnepel az Arsenal harmadik gólja után. (Fotó: MTI/EPA/Andy Rain)