Fordított és a Barcát kiejtve El-nyolcaddöntős a Manchester United

m4sport.hu/MTI
A Manchester United hazai pályán 2-1-re legyőzte a Barcelonát az Európa-liga rájátszásában, a párharc második felvonásán, ezzel 4-3-as összesítéssel az angol csapat jutott a nyolcaddöntőbe.

Összefoglaló:

A forduló rangadóján a Barcelona az első félidő közepén Robert Lewandowski büntetőjével szerzett vezetést, miután Bruno Fernandes – aki az első percekben ziccert rontott – a tizenhatos sarkánál a játékvezető szerint lerántotta Franck Kessiét.

A folytatásban a manchesteriek nem tudtak nagy helyzetet kialakítani, de a fordulás után Fred révén szinte azonnal egyenlítettek. A Barcelona a gyorsan jött góltól megzavarodott, de a mezőnyfölénybe kerülő MU ekkor még nem tudta a maga javára fordítani a párharcot.

Tízpercnyi rövidzárlat után újra magához ragadta a kezdeményezést a vendég katalán csapat, de Jules Koundé fejesénél David de Gea bravúrral megóvta kapuját az újabb találattól, majd a csereként beállt Antony révén a hazaiak a hajrára fordulva megszerezték a vezetést. A katalánok ezt követően már nem tudtak helyzetbe kerülni, így az angol együttes ünnepelhette a továbbjutást.

Az Európa-liga döntőjét május 31-én a Puskás Arénában rendezik, a Ferencváros pedig csoportgyőztesként majd a legjobb 16 között folytatja a küzdelmet. A nyolcaddöntő sorsolása pénteken lesz.

A teljes csütörtöki El- és Ekl-játéknap összefoglalója:

Európa-liga, nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók:
Manchester United (angol)-FC Barcelona (spanyol) 2-1 (0-1)
gól: Fred (47.), Antony (73.), illetve Lewandowski (18., 11-esből)
Továbbjutott: a Manchester United 4-3-as összesítéssel.

Union Berlin (német)-Ajax Amsterdam (holland) 3-1 (2-0)
gól: Knoche (20., 11-esből), Juranovic (44.), Doekhi (50.), illetve Kudus (47.)
Tj.: az Union Berlin 3-1-es összesítéssel.

AS Roma (olasz)-Salzburg (osztrák) 2-0 (2-0)
gól: Belotti (33.), Dybala (40.)
Tj.: az AS Roma 2-1-es összesítéssel.

Korábban:
AS Monaco (francia)-Bayer Leverkusen (német) 2-3 (1-2, 2-3, 2-3) – 11-esekkel: 3-5
gól: Ben Yedder (19.), Embolo (84.), illetve Wirtz (13.), Palacios (21.), Adli (58.)
Továbbjutott: a Bayer Leverkusen 5-5-ös összesítéssel, 11-esekkel.

Nantes (francia)-Juventus (olasz) 0-3 (0-2)
gól: Di María (5., 20., 78., a másodikat 11-esből)
piros lap: Pallois (18., Nantes)
Tj.: a Juventus 4-1-es összesítéssel.

Midtjylland (dán)-Sporting Lisboa (portugál) 0-4 (0-1)
gól: Coates (21.), Pedro Goncalves (50., 77.), Gartenmann (85., öngól)
piros lap: Paulinho (38., Midtjylland)
Tj.: a Sporting Lisboa 5-1-es összesítéssel.

PSV Eindhoven (holland)-Sevilla (spanyol) 2-0 (0-0)