Haaland már a 31. fordulóban beállította Szalah gólrekordját, a City tovább üldözi az éllovas Arsenalt

m4sport.hu | Szerző: K.M.
A Manchester City 3-1-re győzött a Leicester City ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának szombati játéknapján. Erling Haaland duplázott, s így már 32 gólos a Premier League aktuális idényében. A PL valaha volt legeredményesebb gólszerzője egy szezonon belül a 34 találatot jegyző Alan Shearer és Andy Cole, őket érheti utol vagy akár előzheti meg a norvég támadó.

A Manchester City a hétközben 3-0-ra nyert a Bayern Münchennel szemben a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén. Pep Guardiola csapatát pedig úgy fest az ilyen komoly rangadók sem tudják lelassítani, sőt, sokkal inkább újabb lendületet adnak nekik. A bajnoki címvédő ezúttal azt a Leicester Cityt fogadta, amely a múlt héten menesztette Brendan Rodgerst, helyére Dean Smith-t nevezte ki a 2016-os PL-bajnok. Azonban a kiesés ellen menekülő csapatnál egyelőre nem jött be az edzőcsere, ugyanis a manchesteri együttes gyakorlatilag már a 25. percre eldöntötte a találkozót.

Az ötödik percben John Stones átlövésével szerzett vezetést a City. Nem sokkal később Jack Grealish próbált meg középre tenni egy labdát, melybe Wilfred Ndidi ütött bele kézzel, így büntetőt kapott a hazai gárda. A labda mögé Erling Haaland állt, aki nem hibázott és megszerezte 31. gólját a szezon során, mindezt a meccs 13. percében. A 25. minutumban pedig a norvég csatár akcióból is eredményes volt, így duplázott a meccsen. A City támadója ezzel ezzel pedig nyolc fordulóval a 38 meccses szezon vége előtt beállította a jelenlegi formátumban zajló Premier League egy idényre vonatkozó gólrekordját, amelyet Mohamed Szalah a 2017-18-as szezonban elért 32 találatával tartott. A mindenkori rekordot Alan Shearer és Andy Cole tartja 34-34 góllal, ám ők ezt a tetemes mennyiséget még a 42 mérkőzéses bajnokságban hozták össze.

A Leicester a 75. percben szépített, a City győzelme azonban a folytatásban sem forgott veszélyben. A manchesteriek minden sorozatot figyelembe véve tíz mérkőzés óta veretlenek, Erling Haaland 47 gólnál jár a szezonban.

Újabb győzelmével a Manchester City – ugyanannyi mérkőzésszámnál járva – három pontra feljött a hétvégén idegenben londoni derbit játszó éllovas Arsenalra.

Premier League, 31. forduló:
Manchester City-Leicester City 3-1 (3-0)
Aston Villa-Newcastle United 3-0 (1-0)
Chelsea-Brighton 1-2 (1-1)
Everton-Fulham 1-3 (1-1)
Southampton-Crystal Palace 0-2 (0-0)
Tottenham Hotspur-Bournemouth 2-3 (1-1)
Wolverhampton Wanderers-Brentford 2-0 (1-0)

20. Southampton           31 24-53  23

Borítókép: Erling Haaland, a Manchester City játékosa, miután berúgta csapata második gólját a Leicester City ellen az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 2023. április 11-i mérkőzésén a manchesteri Etihad Stadionban. MTI/EPA/Tim Keeton