Szoboszlai is betalált, a Lipcse nyert a Bayern ellen és hatalmas szívességet tett a Dortmundnak

m4sport.hu / MTI | Szerző: Kovács Máté
Az RB Leipzig 3-1-re nyert a címvédő Bayern München vendégeként a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában. A bajor együttes sokáig vezettet, ám egy remek második félidőnek köszönhetőn a Lipcse végül elvitte a három pontot az Alianz Arénából, amivel bebiztosította jövő évi BL-indulását, valamint a Dortmund kezébe adta a bajnoki cím sorsát.

Az RB Leipzig története során először nyert bajnoki mérkőzést a bajor fővárosban. A szombati rangadón a Bayern – amelynek Lőw Zsolt a másodedzője – az első félidőben jobban futballozott és Serge Gnabry révén előnybe került, de a második játékrészben elkényelmesedett.

Ezt pedig kihasználta a Leipzig, amely a nyáron éppen Münchenbe igazoló Konrad Laimer góljával, valamint Christopher Nkunku és Szoboszlai büntetőjével fordított, utóbbi  IDE KATTINTVA látható. A magyar válogatott csapatkapitánya a 2022/23-as szezonban lejátszott 44 mérkőzése alatt 9 alkalommal volt már eredményes és 13 gólpasszt jegyzett.

A Bayern előnye így egy pont maradt a tabella élén a trónkövetelő Borussia Dortmunddal szemben. A sárga-feketék vasárnap az Augsburg otthonában előzhetnek.

Bundesliga, 33. forduló:

Bayern München-RB Leipzig 1-3 (1-0)

Korábban:
Hertha BSC-VfL Bochum 1-1 (0-0)
Schalke 04-Eintracht Frankfurt 2-2 (1-1)

18. Hertha BSC               33   40-68  26 – már kiesett

Borítókép: epa10641679 Leipzig's Dominik Szoboszlai celebrates after scoring the 3-1 during the German Bundesliga soccer match between FC Bayern Munich vs RB Leipzig in Munich, Germany, 20 May 2023. EPA/Leonhard Simon (ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.)