A nemzetközi szövetség (FIFA) közölte, hogy figyelemmel kíséri a járványt, és szoros kapcsolatban áll az afrikai ország szövetségével annak érdekében, hogy a csapat tisztában legyen minden orvosi és biztonsági útmutatással.
„A FIFA továbbra is együttműködik mindhárom vb-házigazda kormányával és illetékes egészségügyi szervezetével, valamint az Egészségügyi Világszervezettel a torna biztonságos lebonyolítása érdekében. A FIFA számára továbbra is prioritás minden érintett személy egészsége” – közölte a világszervezet.
A Kongói DK együttese törölt egy a fővárosba, Kinshasába tervezett edzőtábort, és a helyi szövetség közlése szerint Európában, majd Houstonban folytatja felkészülését a vb-re. A csapat utóbbi városban játssza első csoportmérkőzést június 17-én Portugália ellen, majd Kolumbia és Üzbegisztán lesz az ellenfele Guadalajarában, illetve Atlantában.
A houstoni szervezőbizottság elnöke, Chris Canetti úgy nyilatkozott, hogy az illetékes szervezetek ajánlásai alapján dolgoznak, s egyelőre nem változtak a tervek: a kongói válogatott érkezése június 11-re várható.
Az Egyesült Államok Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központja hétfőn 30 napra felfüggesztette azoknak a belépését az országba, akik a közelmúltban jártak az ebolajárvány sújtotta területeken, azaz a Kongói Demokratikus Köztársaságban, Ugandában és Dél-Szudánban.













